ابوالفضل ابوترابی

ریشه ۶۰درصد طلاق ها، مواد مخدر است

فارس: ابوترابی با بیان اینکه ۶۰ درصد طلاق‌ها، سرقت‌ها و قتل‌ها به خاطر اعتیاد است، گفت: آموزش و پرورش لازم است با توجه به سن دانش‌آموز، مضرات مواد مخدر را در کتب درسی بگنجاند. همچنین برای فرهنگ‌سازی در جامعه باید از ظرفیت مراکز فرهنگی مثل دانشگاه‌ها، مساجد، حوزه‌های علمیه و دیگر ارگان‌های فرهنگی استفاده کرد.

ابوترابی درباره برنامه‌های پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر در شهرستان نجف‌آباد، گفت: این شهرستان همانند دیگر نقاط کشور در حوزه اعتیاد دارای مشکلاتی است اما طی سال‌های اخیر کمپ‌های ترک اعتیاد فعال و خوبی در نجف‌ آباد ایجاد شده که به لحاظ کیفیت و مسائل بهداشتی و نظارتی بسیار خوب کار می‌کنند.

وی با اشاره به موقعیت سوق الجیشی کشور، افزود: قرار گرفتن ایران در مسیر ترانزیت مواد مخدر از افغانستان باعث ایجاد مشکلات عدیده‌ای در کشور شده است؛ به خصوص از زمانی که آمریکایی‌ها به افغانستان آمده‌اند کشت موادمخدر بیش از دو برابر شده است‌.

ابوترابی افزود: متاسفانه با ورود آمریکایی‌ها لابراتوارهای تولید موادمخدر در افغانستان راه‌اندازی شده است؛ به گونه‌ای که شاهد تولید هروئین و اخیرا تولید کراک از هروئین در این لابراتوارها هستیم.

وی تصریح کرد: پیچیدگی معضل اعتیاد، منابع عظیم مواد مخدر در افغانستان، قرار گرفتن ایران در مسیر ترانزیت مواد مخدر و دشمنی آمریکا برای نابودی نسل جوان کشور با ترویج فرهنگ استفاده از موادمخدر، موجب معضلات بسیاری در کشور شده است.

وی تاکید کرد: نباید به اقدامات بهزیستی و ناجا بسنده کرد بلکه برای مبارزه با مواد مخدر و پیشگیری از اعتیاد باید نگاهی ملی داشت.

این نماینده مجلس تاکید کرد: ستاد مبارزه با مواد مخدر باید سیاستگذاری‌ کلان کند و نوآوری، ابتکار و خلاقیت بیشتری داشته باشد.

ابوترابی در پایان گفت: کشورهای اروپایی به خوبی می‌دانند که جمهوری اسلامی ایران حدود ۴۰۰۰ شهید در راه مبارزه با مواد مخدر داده است و سالانه هزینه‌های بسیاری در راه مبارزه با مواد مخدر انجام می‌دهد اما با این وجود افزایش چشم خود را به روی واقعیت بسته‌اند.

1 پاسخ
  1. علیرضا سروری
    علیرضا سروری گفته:

    با سلام : اگر به این دو سؤال جواب معقول و منطقی دادید می توانید مشکل اعتیاد و تبعات منفی آن را حل کنید . « چرا جوانان کشور ایران به سمت مواد مخدر می روند؟ » ؛ « چرا جوانان کشور سوئیس و سوئد که این مواد به مقصد کشورهایی اروپایی بارگیری می شود معتاد نیستند؟ » ۱ – فقر و بیکاری ۲- تورم افسار گسیخته ۳- تبعیض طبقاتی( درآمد ۲۰۰۰۰۰تومانی ۱۱ میلیون تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی در مقایسه با حقوق های نجومی دهک بالا ) ۴- نبودن تفریحات سالم ارزان ۵- عدم اراده قاطع مبارزه با قاچاقچیان مواد مخدر. ۶- سود بردن برخی افراد از معتاد شدن و بی تفاوت شدن جوانان . ( کدام گزینه صحیح است ؟ برای رفع این مشکلات چه اقداماتی لازم است ؟ نمایندگان مجلس چه مسئولیتی در قبال حل این مشکات دارند ؟ )

    پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.