ابوالفضل ابوترابی

اجرای کند کاداستر

خبرگزاری خانه ملت: عضو کمیسیون شوراهای مجلس، با یادآوری اینکه اجرای طرح کاداستر بعد از ۲ سال به کندی پیش می‌رود تاکید کرد که دولت باید اهتمام بیشتری برای تسریع این روند به عنوان یکی از اقدامات مهم زیرساختی کشور داشته باشد.
ابوالفضل ابوترابی در واکنش به اظهارنظر رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور مبنی بر اینکه اجرای طرح کاداستر به دلیل تصمیمات نادرست بلاتکلیف مانده است، گفت: طرح کاداستر در زبان فارسی به معنای حدنگاری بوده که اجرای آن در قالب نقطه گذاری از طریق UTM و GPS صورت می‌گیرد و در پی آن تمام تصرفات، زمین خواری‌ها و ثبت هر گونه سند در این حوزه رصد می‌شود.

وی یادآورشد: بی‌تردید ما برای کاهش پرونده‌های زمین خواری، تداخلات و بروز اختلافاتی بر سر زمین به اجرای طرح کاداستر به عنوان تجربه ای موفق در دنیا نیاز داریم ولی به دلیل مشکلات بودجه ای، اجرای آن با مشکلات خاصی مواجه شده است.

وی تصریح کرد: طرح کاداستر و صدور کارت ملی برای تمام ایرانیان دو کار زیرساختی بسیار مهم است که اولی در سازمان ثبت اسناد و دومی در سازمان ثبت احوال باید صورت بگیرد و هر دو نیز در جهت احراز هویت افراد و اموال اعم از زمین و املاک انجام می‌شود.

ابوترابی  تاکید کرد: هم‌اکنون دولت باید میزان اعتباراتی که در بودجه ۹۷ تعیین شده را به همراه ۵۰ درصد بودجه سازمان ثبت اسناد به اجرای این طرح تخصیص دهد ولی این موضوع تاکنون محقق نشده است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.