محرمانه مذاکره نکنیم

خبرگزاری خانه ملت:عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس معتقد است دولت باید در برگزاری مذاکرات و جلسات با طرف‌های خارجی به خصوص در مسائل مهم شفاف‌تر عمل کرده و از محرمانه کردن موضوعات بپرهیزد تا تجربه تکراری برجام را نداشته باشیم.

ابوالفضل ابوترابی گفت: تا پیش از اینکه بسته پیشنهادی اروپایی ها به دست ایران برسد، مذاکرات بسیاری میان مسئولان سیاست خارجی کشورمان و حتی شخص رئیس جمهور با طرف اروپایی شکل گرفت اما جزئیات خاصی از آن منتشر نشد.

نماینده مردم نجف آباد، تیران و کرون در مجلس  یادآور شد: لازم است دولت در زمان مذاکرات مهم خود رایزنی های لازم را نیز با نمایندگان مجلس و کارشناسان داخلی داشته باشد تا موضوع برجام و ایرادات آن مجددا تکرار نشود.

ابوترابی ادامه داد: حتی تیم اروپایی نیز سفری به ایران داشت اما حتی در جریان این سفر نیز قرار نگرفتیم لذا اینگونه محرمانه کردن مذاکرات، جلسات و بسته ها ضربه ای را به کشور خواهد زد که محرمانه کردن جلسات برجام زد و اجازه داده نشد تا صاحب اندیشان و کارشناسان نیز نظرات خود را ارائه کنند و در نهایت برجام پاویونی نتیجه آن شد که صرفا زینت المجالس است.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس خاطرنشان کرد: انتظار داریم آقای روحانی شفافیت مسائل و دانستن را حق مردم بدانند و به آن عمل کنند و دیدارها و مذاکرات دستگاه دیپلماسی را تا این حد محرمانه پیش نبرند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.