ابوالفضل ابوترابی

وزرای خوبی که باید عوض شوند

ایسنا:یک عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی گفت: شرایط امروز می‌طلبد همانند دوران جنگ از جناح چپ و راست برای برون‌رفت از مشکلات استفاده شود و شاهد شکل‌گیری اتحادی دوباره باشیم.

ابوالفضل ابوترابی با اشاره به ضرورت ترمیم کابینه در شرایط فعلی، بیان کرد: خداوند به هر کسی به یک میزان توانایی داده است و هر کسی را بحر کاری ساخته است، میدان رزم نیز مرد خود را می‌طلبد. واقعیت این است که بعضی اعضای کابینه موجود و حتی معاونین رییس‌جمهور نیز این عزم و این توان را با وجود اینکه انسان‌های خوبی هستند در خیلی از موارد ندارند لذا حتما باید آقای رییس‌جمهور از توان تمامی افراد با نگاه‌های مختلف سیاسی استفاده کند و کابینه موجود را ترمیم سازد.

وی در ادامه بیان کرد: امروز باید همانطور که در دوران جنگ جناح چپ و راست بودن اهمیتی نداشت همه در میدان رزم حضور یابند و دوباره این اتحاد شکل بگیرد. رییس‌جمهور نیز در عمل این اتحاد را نشان دهد و نسبت به ترمیم کابینه و تغییر تیم اقتصادی اقدام کند. باید از افراد توانمند در هر جناحی استفاده شود.

ابوترابی تصریح کرد: امروز مساله نفت ما موضوع مهمی است. متاسفانه آقای زنگنه صرفا نگاه صادرات محور دارند و در شرایط کنونی که نفت ما تحریم‌های زیادی را پیش‌رو دارد این نگاه مناسب نیست بلکه باید نگاه تولید محور بودن داشت. در این زمینه آقای زنگنه حتما باید تغییر کند، در بخش اقتصادی نیز همین‌گونه است. افراد خوبی وجود دارند که با توجه به تجربه مناسبی که دارند می‌توان از آنها استفاده کرد.

وی در پایان با بیان اینکه گام اول ترمیم کابینه است،‌ گفت: اما کار هوشمندانه دیگری که مقام معظم رهبری انجام دادند قرارگاهی بود که از سران سه قوه برای جنگ اقتصادی ایجاد کردند. اکنون این جلسات تنها هفته‌ای یک بار و در روز شنبه برگزار می‌شود اما از نظر من با توجه به شرایط موجود این جلسات باید هر روز باشد. این قرارگاه نیاز به یک دبیر دارد و باید با جلسات شبانه‌روزی کار کشور را پیش ببرد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.