ابوالفضل ابوترابی

رصد اشکالات اصلاحیه مالیات بر ارزش افزوده

خبرگزاری خانه ملت: ابوترابی درخصوص رد مصوبات شورای شهر درباره عوارض شهری از سوی دیوان عدالت اداری، گفت: تعیین عوارض شهری در اختیار شهرداری و شورای شهر قرار دارد، مالیات درمجلس تعیین شده و به خزانه کشور واریز می شود. بنابراین چون محل هزینه کرد مالیات مشخص نبوده به خزانه واریز شده و دربودجه سالیانه توسط مجلس تعیین می شود، اما عوارض را شوراهای شهر و روستا تعیین کرده ومحل هزینه آن نیز توسط این نهاد مشخص می شود.

نماینده مردم نجف آباد، تیران و کرون درمجلس افزود: اصلاح در این مسئله ضرورتی نداشته و این رویه طبق قانون انجام می شود، البته درخصوص مالیات برارزش افزوده که لایحه اصلاح آن درنوبت بررسی صحن علنی قرار دارد، اشکالاتی وجود دارد که کمیسیون اقتصادی باید اشتباهات دولت  درلایحه را اصلاح کند، زیرا برخی مشکلات لایحه به ضرر دهیاران و شهرداران است.

وی  تصریح کرد: درحال حاضر بررسی این لایحه درکمیسیون اقتصادی مجلس به پایان رسیده و درمرحله ارسال به صحن علنی قرار دارد. به طورحتم عوارضی که شهرداری و شورای شهر مصوب می‌کند، قانونی بوده و ضرورتی به ورود مجلس به این مسئله وجود ندارد؛ البته ماده ۵۰ قانون مالیات برارزش افزوده درصحن علنی مجلس باید مورد اصلاح و بازنگری قرار گیرد.

عضو کمیسیون شوراها و امورداخلی کشور درمجلس، افزود: دراین ماده تاکید شده که برقراری هر گونه عوارض و سایر وجوه برای انواع کالاهای وارداتی و تولیدی و همچنین ارائه خدمات که در این قانون ، تکلیف مالیات و عوارض آنها معین شده است ، همچنین برقراری عوارض به درآمدهای مأخذ محاسبه مالیات ، سود سهام شرکتها ، سود اوراق مشارکت ، سود سپرده گذاری و سایر عملیات مالی اشخاص نزد بانکها و مؤسسات اعتباری غیر بانکی مجاز ، توسط شوراهای اسلامی و سایر مراجع ممنوع می‌باشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.