انتقال ۵میلیون متر مکعب آب شیرین به مرکز کشور

ابوالفضل ابوترابی نماینده مردم در مجلس طی نشست مدیران ارشد شهرستان با تقدیر از فرماندار بابت تشکیل اولین جلسه کاری اش در روز معارفه با موضوع بحران آب گفت: یکی از بزرگترین پروژه های ملی کشور در این عرصه، انتقال پنج میلیون متر مکعب آب شیرین شده خلیج فارس به فلات مرکزی ایران با سرمایه گذاری ۶۵۰۰ میلیارد تومانی است که تاکنون پنجاه درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

ابوترابی با اشاره به آبرسانی هفده روستای بخش کرون به کمک تانکرهای سیار ادامه داد: بخش هایی از تجهیزات مورد نیاز برای شیرین کردن آب دریا در بنادر ایران تخلیه شده و تعداد دیگری نیز در حال بارگیری از کشورهای تولید کننده است. پروژه که اخیرا ۲هزار میلیارد تومان نیز از محل صندوق توسعه ملی به بخش خصوصی مجری آن تسهیلات داده شده، به شرط عدم بروز مشکل خاصی تا دو سال آینده به ثمر خواهد نشست.

ابوترابی به برخی مفاد طرح ۹ماده ای شورای عالی آب استان که در مقطع استانداری زرگرپور تهیه شده بود، اشاره ای داشت و گفت:مهرعلیزاده استاندار جدید استان نیز به خوبی و با تدبیر عالی خود اجرای این سیاست ها را دنبال کرده و نمایندگان استان نیز با استفاده از ظرفیت های قانونی موجود، رفع برخی موانع موجود در مسیر تحقق یافتن این سیاست ها را به دقت دنبال می کنند.

نماینده مردم در مجلس همچنین به جلسه اخیر خود و برخی دیگر از مسئولان با شهروندان ساکن در محدوده بهارستان اشاره کرد و گفت: اگر هم کاری از دستمان بر نمی آید، نفس این حضور  و گوش دادن درد و دل های مردم مفید خواهد بود.

ابوترابی  همچنین از مجتبی راعی معاون استاندار و فرماندار نجف آباد دعوت کرد تا از نزدیک با پروژه های انجام شده توسط شهرداری، آبفا و شبکه بهداشت و درمان شهرستان آشنا شود.

 

1 پاسخ
  1. علیرضا سروری
    علیرضا سروری گفته:

    با سلام : آقای ابوترابی طرح کشاندن ابرهای بارور شده داخل ایران را که توسط نابغه ایرانی مقیم آلمان در اردیبهشت ۹۷ در پنج مرحله اجرا شد و بارندگی های بسیار خوبی در کشور به همراه داشت را دنبال کنید . تأثیرخشکسالی از تحریم های آمریکا برای کشور بد تر است .

    پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.