ابوالفضل ابوترابی

دلایل آمریکا برای خروج از شورای حقوق بشر

خبرگزاری خانه ملت: ابوترابی با اشاره به خروج قریب الوقوع آمریکا از شورای حقوق بشر، گفت: اکثر مصوبات شورای حقوق بشر الزام آور نبوده و بیشتر حالت ارشادی و توصیه ای دارد.

نماینده مردم نجف آباد، تیران و کرون در مجلس عنوان کرد: اسفند هر سال پرونده های مختلف هر کشور در جلسه ای در ژنو توسط شورای حقوق بشر بررسی شده و مأموران ویژه هر کشور گزارشی ارائه می کنند که بعد از فوت عاصمه جهانگیر گزارشگر ویژه حقوق بشر ایران، تا کنون گزارشگر دیگری منصوب نشده است.

ابوترابی نقض حقوق بشر در آمریکا را در حد اعلی و همطراز رژیم صهیونیستی دانست و اضافه کرد: بارها در مدارس آمریکایی شاهد قتل عام دانش آموزان بی گناه بوده ایم که قربانی سازمان های مافیایی آمریکایی شده اند و یا اخیرا آماری مبنی بر جدا شدن ۲ هزار کودک از خانواده های خود به خاطر سیاست های مهاجرتی آمریکا منتشر شده است همچنین تعداد زندانیان در آمریکا از کشورهای دیگر بسیار بیشتر بوده و وضعیت بسیاری از انها نامحدود است.

عضو کمیسیون شوراها در مجلس دهم ادامه داد: از سوی دیگر آمریکا از رژیم صهیونیستی حمایت می کند که اخیرا راهپیمایی های مسالمت آمیز فلسطینیان را به راحتی مورد هدف قرار داده و هزاران تن را کشته و زخمی کرده است از این رو شورای حقوق بشر نیز نمی تواند چشم خود را روی این جنایات آشکار ببندد.

 وی افزود: جنایات کشورهایی همچون امارات، عربستان، سودان، آمریکا، فرانسه و انگلستان درباره یمن نیز آنچنان بیشمار و هویدا شده است که به زودی در آینده نزدیک شاهد محاکمه این کشورها خواهیم بود.

ابوترابی همچنین در ادامه به فرهنگ قلدرمآبی آمریکا اشاره و اظهار کرد: در کنار سیاست های همیشگی آمریکا از زمان روی کار آمدن ترامپ شاهد به هم ریختگی در عرصه بین الملل شده ایم چنانچه رئیس جمهور تاجرپیشه آمریکایی تمام سیاست خارجی این کشور را بر اساس سود و زیان تعریف کرده و با کلاه گذاشتن سر کشورها کسب درآمد می کند که البته این سیاست در بلند مدت جواب نخواهد داد.

رئیس فراکسیون حقوق بشر مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: در حال حاضر بسیاری از کشورهای همکار آمریکا به خاطر تعرفه ۲۵ درصدی واردات کالا به آمریکا در مقابل این کشور ایستاده اند و به زودی محصولات مورد نیاز خود را از کشورهایی به جز آمریکا تهیه می کنند از این رو این سیاست ترامپ در بلندمدت آمریکا را دچار ضرر و زیان می کند.

1 پاسخ
  1. علیرضا سروری
    علیرضا سروری گفته:

    با سلام : چه کسی و یا سازمانی می خواهد جنایتکاران جنگی را محاکمه و مجازات کند ؟ ! متأسفانه همه افراد و سازمانهای بین المللی تحت نظر آمریکا و کشورهای سلطه گر هستند .

    پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.