قانونی شدن تجمع بدون مجوز

خبرگزاری خانه ملت: ابوترابی در توضیح طرح اجرائی کردن اصل بیست و هفتم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران پیرامون ساماندهی تجمعات، گفت: کلیات این طرح در کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور تصویب و برای بررسی جزئیات به کارگروه تخصصی ارسال شد. دولت نیز طی تصمیمی فضاهایی را برای برگزاری تجمعات مشخص کرده اما مصوبه دولت ضمانت اجرایی ندارد.

نماینده مردم نجف‌آباد، تیران و کرون در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: در طرح مذکور ضمانت های اجرایی و نحوه پاسخ‌ به اعتراضات مردمی هم مشخص شده است.

وی افزود: در تجمعات زیر ۳۰۰ نفر نماینده مجلس، در تجمعات کمتر از ۷۰۰ نفر رئیس مجمع نمایندگان آن استان، درتجمعات کمتر از ۲هزار نفر نواب رئیس مجلس و در تجمعات بالای ۲ هزار نفر رئیس مجلس در جمع معترضان باید حاضر شوند. همچنین این اعتراضات باید از خبرگزاری خانه‌ملت به طور کامل منعکس شده و زمان‌بندی مورد نیاز برای رسیدگی به اعتراضات نیز مشخص گردد.

ابوترابی ادامه داد: با توصیب این طرح دیگر نیازی به اخذ مجوز برای برگزاری تجمع وجود ندارد و مجلس، دولت و نیروهای امنیتی و انتظامی موظف به تامین امنیت تجمع کننده‌ها هستند. البته برگزاری هر تجمعی خارچ از چارچوب تععین شده غیر قانونی خواهد بود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.