اجماع علیه آمریکا در نشست G۷

خبرگزاری خانه ملت:عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس معتقد است اعضای گروه ۷ توان کامل دارند تا ایالات متحده را از این گروه کنار گذاشته و همچنان قدرت اقتصادی باقی بمانند.

ابوالفضل ابوترابی با اشاره به برگزاری نشست اخیر گروه ۷ گفت: مردم آمریکا با داشتن رئیس جمهور نادانی همچون ترامپ به زودی دچار مشکل می شوند که یکی از این مشکلات عضویت ایالات متحده در گروه ۷ است.

نماینده مردم نجف آباد، تیران و کرون در مجلس شورای اسلامی  اظهار داشت: آمریکا سیاست هایی را در حوزه بین الملل و به خصوص تجاری در پیش گرفته که موجب نارضایتی هم پیمانان اروپایی و سایر کشورها را فراهم آورده است به گونه ای که شکل گیری اجماعی علیه آمریکا در نشست اخیر G7 کاملا مشهود بود.

وی در ادامه با اشاره به موضوع افزایش تعرفه های وارداتی آمریکا گفت: این اقدام نارضایتی کشورهایی همچون فرانسه و کانادا را به دنبال داشته به طوری که این کشورها نیز در نشست اخیر گروه هفت، روی خوشی به آمریکا نشان ندادند.

ابوترابی همچنین با اشاره به درخواست ترامپ مبنی بر عضویت روسیه در G7 و عدم پذیرش آن از سوی سایر کشورها گفت: انزوای آمریکا در این نشست کاملا مشهود بود تا جایی که حتی کشورهایی همچون فرانسه و انگلیس اعلام کردند می توانند بدون حضور آمریکا، گروه ۶ را داشته باشند و از نظر تجاری و اقتصادی نیز با مشکل مواجه نشوند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.