ابوالفضل ابوترابی

راه های ورود مخدر به زندان ها/۱۰۰هزار زندانی زیادی

خبرگزاری خانه ملت: نماینده مجلس دهم از کارمندان و پیمانکاران آشپزخانه زندان‌ها در کنار استفاده از روش بلع به عنوان کانال‌های ورود مواد مخدر به این فضا یاد کرد.

 ابوالفضل ابوترابی  ورود مواد مخدر به زندان‌ها را به عنوان یکی از اثرات عدم نظارت دقیق بر این بخش برشمرد و گفت: قوانین ما از ابعاد انسان دوستانه و حقوق بشری به گونه‌ای است امکان استفاده مکرر از مرخصی برای زندانیان فراهم شده  و همین موضوع یکی از راه‌های اصلی ورود مواد مخدر به زندان‌ها است.

نماینده مردم نجف آباد، تیران و کرون در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: زندانیان بعد از اتمام مرخصی از طریق بلعیدن یا به تعبیر قاچاقچیان به صورت انباری، مواد مخدر را وارد زندان می‌کنند که به دلیل نبود امکانات لازم، افزایش تعداد مرخصی‌ها و کمبود نیروی انسانی برای کنترل آنها این موضوع قابل تشخیص نیست.

وی تصریح کرد: برای تشخیص این نوع از ورود مواد به تجهیزات گران قیمتی نیاز داریم که بتوان داخل شکم زندانیان را مشاهده کرد که البته بودجه این کار را نداریم. از سوی دیگر برخی کارمندان یا پیمانکاران آشپزخانه های زندان نیز در فرآیند انتقال مواد فعال هستند.

۱۰۰هزار زندانی زیادی

ابوترابی از توزیع متادول و متادون در بین زندانیان معتاد به عنوان راهکاری برای کاهش ورود مواد مخدر به زندان ها نام برد و گفت:  حدود نیمی از ۲۰۰هزار زندانی کشور را معتادان و بدهکاران مالی تشکیل می دهند. معتادان باید راهی کمپ های ترک اعتیاد شوند و برای بدهکاران نیز بایستی راهکاری مناسب تری جهت تسویه دیون پیدا کرد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.