ابوالفضل ابوترابی

قانون گریزی بانک ها

تسنیم: نماینده مردم در مجلس گفت: متاسفانه بانک ها مردم را با مشکل مواجه کرده و قانون را اجرا نمی کنند. بارها به وزرای مختلف در این خصوص تذکر داده ایم.

ابوالفضل ابوترابی با اشاره به سخت‌گیری‌ها در ارائه وام بیان کرد: در قانون دیده شده که کل طرح هایی مانند گلخانه های نوین، به عنوان بخشی از وثیقه شناخته شود ولی این کار در عمل انجام نمی گیرد.

ابوترابی اضافه کرد: در جلسه‌ای که با وزیر جهاد کشاورزی داشتیم، تذکراتی در خصوص عملکرد بانک کشاورزی داده شد که در صورت عدم توجه به این موارد، امکان طرح مجدد استیضاح وزیر وجود خواهد داشت.

وی با بیان اینکه تعدادی از بانک‌ها خصوصی بوده و تعدادی از آن‌ها سهامدار خصوصی و دولتی دارند، ادامه داد: مابقی بانک‌ها زیر نظر وزارت‌ اقتصاد هستند. از این رو چندین بار وزیر اقتصاد به مجلس آمده و برای عدم توجه به مشکلات بانکی کارت زرد دریافت کرده است.

نماینده مردم نجف‌آباد و تیران و کرون در مجلس خاطر نشان ساخت: بانک‌ها مدعی هستند که اشتغال خرد توجیه اقتصادی ندارد در نتیجه نمی‌توانند اقساط وام را پرداخت کنند. از این رو نه تنها اشتغال ایجاد نمی‌شود بلکه بیکارها، بدهکار هم می‌شوند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.