ابوالفضل ابوترابی

ساماندهی پایتخت؛ تنها چاره مشکل پارکینگ

خبرگزاری خانه ملت: ابوترابی هرگونه اقدامی برای رفع مشکل محل پارک خودرو در تهران مانند اجاره آنلاین و پارکینگ مکانیزه را راه حلی مقطعی دانست و گفت: در طولانی مدت به تعداد خودروهای تهران افزوده شده و مجدد چالش محل پارک خودرو به وجود می آید. حل این مشکل هیچ راهی نداشته جزء اینکه طرح ساماندهی پایتخت اجرایی شود.

نماینده مردم نجف آباد، تیران و کرون درمجلس با بیان اینکه هرشهرداری به دنبال اعمال راهکارهای مقطعی برای کاهش ترافیک تهران و محل پارک خودرو است، افزود: اینکه دربرخی شرایط پارکبان ها اقدام به دریافت هزینه ای به ازای یک ساعت مشخص پارک خودرو می کردند، تنها هزینه سازی برای مردم بود. تنها راهکار ممکن خروج دانشگاه ها، پادگان ها، مراکز صنعتی و انتقال پایتخت سیاسی و اداری است.

وی تصریح کرد:  علی رغم تاکیدات مسئولان دولتی درخصوص ساماندهی تهران،  گام های موثری در این خصوص برداشته نشده و انتظار می رود معاون اول رئیس جمهور به عنوان رییس شورای ساماندهی تهران تشکیل جلسه داده و  زمینه برداشته شدن گام های عملی در این موضوع را فراهم کند.

 ابوترابی گفت: به دنبال طرح این موضوع با آقای جهانگیری در جلسه غیر علنی چندی پیش مجلس، گفته شد که وزارت راه و شهرسازی به دنبال تدوین آیین نامه مربوطه است ولی با توجه به درگیری دولت در حوزه ارز و برجام، به نظر می رسد هنوز کار چندان جدی در این خصوص انجام نگرفته باشد.

عضو کمیسیون شوراها و امورداخلی کشور، با بیان اینکه انتقال پایتخت هیچ گونه هزینه ای برای دولت ندارد، افزود: مکان های مناسبی برای انتقال پادگان ها، مراکز صنعتی و دانشگاه ها درنظرگرفته شده است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.