ابوالفضل ابوترابی

عذرخواهی روحانی،حداقل جبران خسارت برجام

آنا:نماینده مردم نجف آباد،تیران و کرون در مجلس در واکنش به بیانیه دبیرخانه شورای اطلاع رسانی دولت در خصوص برجام، گفت: برجام یک خسران بزرگ مادی و معنوی برای مملکت ایجاد کرد و حالا هم کسانی که دست اندرکار برجام بودند، باید خسارات مادی آن را جبران کنند؛ در قانون به این امر مسئولیت مدنی می‌گویند.

 ابوالفضل ابوترابی  درباره تضمین اروپا برای پایبندی به برجام، اظهارکرد: ما دوبار در جریان مذاکرات هسته‌ای به اروپایی‌ها اعتماد کردیم، در مذاکرات سعدآباد و بروکسل که هر دو بار هم اروپایی‌ها خیانت و نقض عهد کردند.

وی با بیان اینکه اروپا در حدی نیست که بعد از خروج آمریکا از برجام مقابل این کشور بایستد، تصریح کرد: حالا هم قطعا باید تضمین عملی از آنان گرفته شود که مانند دفعات قبل خلف وعده نکنند.

ابوترابی گفت‌وگو با اروپایی‌ها درباره برجام را اتلاف وقت خواند و گفت: نگاه کردن به دست دشمن اساسا کار اشتباهی است. ما در کشور خودمان آنقدر پتانسیل و ظرفیت‌های عالی داریم که اگر آنها را فعال کنیم به راحتی و بدون نیاز به هیچ کشوری قادر خواهیم بود مشکلات را حل کنیم.

این عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس با اشاره به تجربیات ایران در هشت سال دفاع مقدس بیان داشت: در جنگ تحمیلی نگاه به درون ما را پیروز کرد. در آن زمان شرایطی بر کشور حاکم بود که حتی یک فشنگ نمی‌توانستیم تولید کنیم و امروز بهترین موشک‌های دنیا را به کمک توان داخلی داریم.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس تاکید کرد: در قصه مقابله با داعش هم ۵ سال در منطقه تنها بودیم و حتی روس‌ها هم ما را همراهی نکردند. لذا با نگاه به درون و اطاعت از رهبر معظم انقلاب توانستیم دو تهدید بزرگ را به فرصت تبدیل کنیم. اکنون هم می‌توانیم از تهدیدهای آمریکایی عبور کنیم.

این نماینده مجلس همچنین در واکنش به بیانیه دبیرخانه شورای اطلاع رسانی دولت در خصوص برجام، مبنی بر اینکه آنان که باید عذرخواه مواضع نادرست خود در گذشته باشند، طلبکارانه به دستاوردهای ملی می‌تازند، گفت: گفتار رئیس جمهور محترم بسیار توهین آمیز و ناشایست است و ما تاکنون بیش از ۵۰ مورد از توهین‌های رئیس دولت به منتقدان را شاهد بودیم. متأسفانه شعار زنده باد مخالف، تنها لقلقه زبان رئیس جمهور است و در عمل توهین‌های آشکار به منتقدان دارند.

عضو کمیسیون شوراهای و امور داخلی مجلس اضافه کرد: سکه‌هایی که به تیم مذاکره کننده داده شده باید بازگردانده شود و خسارت‌های مادی بسیار عظیم مادی و معنوی که در جریان برجام توسط رئیس جمهور به ملت ایران زده شده، باید جبران شود.

این عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس بیان داشت: آقای روحانی درباره برجام به مردم امید واهی داد و حتی آب و برق مردم را به برجام ربط داد و آنان را آنقدر امیدوار کرد و یکدفعه مردم را به زمین زد. بنابراین خسارت این رفتارها باید جبران شود و حداقلش هم عذرخواهی از مردم است.

ابوترابی با انتقاد از برخی نمایندگان مجلس تصریح کرد: جناب رحیمی نماینده اصلاح‌طلب مجلس برجام را درون یک کاور مخملی گذاشت و آن را تحویل آقای پزشکیان رئیس وقت مجلس داد که تداعی کننده دست چدنی در دستکش مخملی بود.

این نماینده مجلس برجام را جسمی بی‌جان، متعفن و بی‌خاصیتی عنوان و خاطرنشان کرد: برجام برای ایران، توافقی همتراز با گلستان و ترکمانچای بود که در کاور مخملی تقدیم هیأت رئیسه شد تا در تاریخ مجلس شورای اسلامی ثبت شود که ترکمانچای بار دیگر تکرار شد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.