ابوالفضل ابوترابی

ادغام هلال احمر، اورژانس و مدیریت بحران

خبرگزاری خانه ملت: عضو کمیسیون شوراها با انتقاد از اینکه مدیران بحران سواد بحران ندارند بر ضرورت ادغام اورژانس، هلال احمر و سازمان مدیریت بحران و تشکیل وزارت خانه مدیریت بحران تاکید کرد.

ابوالفضل ابوترابی پیشگیری و آمادگی را مهمترین رکن مدیریت بحران دانست و افزود: آموزش در سطح عمومی برای مقابله با بحران امری بسیار ضروری است و برای کنترل بهتر بحران ها باید به این سمت و سو حرکت کرد.

ابوترابی  تصریح کرد: متاسفانه مردم آموزش های لازم برای مواجهه با بحران هایی مانند زلزله را ندیده اند؛ آتش نشان، متخصصان و کارکنان بیمارستان ها نیازمند مانورها و آموزش های تخصصی و مردم نیازمند آموزش های عمومی هستند که متاسفانه سواد مردم ایران در زمان وقوع خطر به لحاظ مدیریت بحران بسیار پایین است. آموزش های همگانی تنها نباید به چاپ بروشور و جلسات صوری ختم شود.

ابوترابی با بیان اینکه باید مانند اغلب کشورهای دنیا برای مدیریت بحران وزارتخانه ای واحد تشکیل شود، افزود: متاسفانه در اغلب بحران ها به ویژه زلزله کرمانشاه و  پلاسکو  مدیریت واحد نداشتیم.  وزارتخانه بحران باید بالگرد و ماشین آلات مجهز را داشته باشد تا در زمان بحران بتواند مدیریت مناسب را داشته باشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.