تجربه برجام برای کره شمالی

خانه ملت: ابوترابی  در واکنش به اخبار منتشر شده مبنی بر تعطیلی آزمایشگاه های هسته ای کره شمالی و احتمال دیدار سران این کشور با آمریکایی ها، گفت: آمریکا چندی پیش در برجام تعهد داد مسائلی را نسبت به کشورمان رعایت کند اما امروزه جامعه بین الملل شاهد بدعهدی و پیمان شکنی این کشور است.

ابوالفضل ابوترابی اظهار داشت: کیم جونگ اون و سیار مسئولان کره شمالی باید بدانند که آمریکا به هیچ عنوان قابل اعتماد نیست و اگر هم به توافقی دست یابند حتما رییس جمهور آینده این کشور آن را نقض خواهد کرد.

وی ادامه داد: امروزه افکار عمومی دنیا متوجه شده که آمریکا به تعهدات بین المللی خودش پایبند نیست و فقط به منافعش توجه دارد از این رو برجام درس و تجربه خوبی برای کره شمالی است.

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: در این بین نباید فراموش کرد آمریکایی که امروزه بزرگترین آزمایشگاه های هسته ای و تسلیحات اتمی دارد نمی تواند سردمدار شعارهایی مانند خلع سلاح هسته ای باشد.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: به نظر می رسد پس اینکه وضعیت ایالات متحده در خاورمیانه با تلاطم مواجه شده، امروزه تلاش می کنند حداقل در آسیای شرقی جایگاهشان را باثبات تر کنند تا از این طریق افکار عمومی کشورشان را راضی نگه دارند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.