عدم انسجام تیم اقتصادی دولت

فارس: نماینده مردم گفت: تیم اقتصادی دولت منسجم و واحد نیست و شاهد اظهارنظرهای متفاوتی در خصوص قیمت ارز هستیم.

ابوالفضل ابوترابی  گفت: حرف واحدی از دولت در ارتباط با موضوع ارز نمی‌شنویم و هر کسی اظهارنظری می‌کند، یکی قیمت دلار را بالای ۷ هزار تومان اعلام می‌کند، یکی می‌گوید بالا رفتن قیمت دلار خوب است و یکی می‌گوید نه، باید قیمت دلار پایین باشد.

وی ادامه داد: باید در تیم اقتصادی دولت یک حرف واحد زده شود و به جامعه یک پیام واحدی منتقل شود و به عنوان مثال وقتی دولت می‌گوید دلار ۴ هزار و ۲۰۰ تومان است، مشاورین دولت، وزرا و… باید همین را بگویند.

نماینده مردم نجف‌آباد، تیران و کرون در مجلس نوسانات دلار را دارای جنبه روانی دانست و اضافه کرد: به دلیل حجم بالای نقدینگی در کشور و ادامه رکود در بخش مسکن، شاهد ورود این منابع به حوزه ارز هستیم و دولت با رونق مسکن می تواند علاوه بر حل این مشکلات، به اشتغال نیز توجه ویژه ای داشته باشد.

وی از ارائه سهام سرمایه گذاری های پرسود همچون پتروشیمی و پالایشگاه به عنوان راه حل پیشنهادی مجلس به دولت سخن گفت و افزود: تجربه نشان داده که مردم به خوبی از چنین اقداماتی استقبال می کنند. به جای دست دراز کردن در مقابل امثال توتال که عملا نیز کشور را سر کار گذاشته اند، با جذب منابع داخلی می توان این فعالیت ها را در مسیر ایجاد اشتغال پایدار، رونق بخشید.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس اذعان داشت:در دولت، اراده ای برای عملیاتی کردن پیشنهادات وجود ندارد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.