ابوالفضل ابوترابی

شتاب طلاق با فضای مجازی

خانه ملت: عضو کمیسیون شوراها و امورداخلی کشور درخصوص دلایل افزایش ۸ درصدی طلاق درمقایسه با ازدواج درسال گذشته، گفت: فضای مجازی به روند افزایش طلاق سرعت بخشیده است.

ابوالفضل ابوترابی گفت: در طلاق ۲ عامل اصلی اقتصادی یعنی بیکاری و معیشت و مسائل روحی و روانی فرد مانند اعتیاد، فضای مجازی و صنعتی شدن کشور که به نوعی به سمت  تجرد و استقلال افراد پیش می رود، موثر هستند.

نماینده مردم نجف آباد، تیران و کرون درمجلس  با اشاره به اینکه درگذشته افراد به صورت طایفه  و یا عشیره ای زندگی می کردند، افزود: بحث صنعتی شدن درابتدا این نوع زندگی را به خانوادگی و سپس به فرد محور تبدیل کرده است، هرچه به عمق صنعتی شدن بیشتر نزدیک شویم فرد گرایی درجامعه افزایش پیدا می کند.

وی تصریح کرد: اعتیاد به مواد مخدر، عامل بیش از شصت درصد طلاق ها است و در کنار آن مسائل اقتصادی مانند بیکاری نیز تاثیر خود را دارد. البته در این میان، تاثیرات مخرب فضای مجازی، میزان تاثیرگذاری عوامل موثر در طلاق را بیش از گذشته سرعت بخشیده است.

ابوترابی اضافه کرد: به منظور مقابله با برخی تاثیرات منفی فضای مجازی، راه اندازی شبکه ملی اطلاعات امری ضروری محسوب می شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.