جاذبه های گردشگری حوزه انتخابیه از زبان نماینده

ابوالفضل ابوترابی گفت: دنیا به سمت درآمدزایی از طریق صنعت گردشگری رفته است و در این صنعت توجه به روستاها و شهرهای کوچک با استقبال بیشتری رو به رو شده که اصطلاحا به آن بوم‌گردی می‌گویند.

نماینده مردم نجف آباد، تیران و کرون در مجلس  با اشاره به استقبال خوب گردشگران از سبک زندگی روستایی افزود: متاسفانه به دلیل نبود مدیریت جامعه شهری، مدیران هنوز به صنعت گردشگری ورود نکرده‌اند و با وجود مشخص شدن سیاست‌ها و برنامه‌ها در قوانین بالادستی قدم چندانی در راستای تحقق آن‌ها برداشته نشده است.

استفاده از گردشگری برای خلق پول

وی با بیان اینکه باید از پتانسل گردشگری در راستای خلق پول استفاده و استعدادهای بالقوه را بالفعل کرد، اظهارکرد: سازمان میراث فرهنگی باید در مسائل شهری و روستایی ورود کرده و در راستای افزایش جذابیت‌های گردشگری شهرها و روستا اقدام کنند.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی با اشاره به ظرفیت های بالای اکوتوریسم در حوزه انتخابیه گفت:  روستای نمونه زیرزمینی «کُردعلیا» با مناظر بکر و جاده دسترسی مناسب از جمله این موارد محسوب می شود.

جذب ۵هزار گردشگر در سال

ابوترابی با اشاره به فعالیت های بسیار خوب شهرداری نجف آباد در تبدیل این شهر از معبر گردشگری به مقصد اصلی آن ها گفت: با اقداماتی مانند فضاسازی گسترده و راه اندازی تورهای گردشگری، مسافرانی که قبلا تنها برای استراحت در این شهر می ماندند، در حال حاضر بین یک تا دو روز را در نجف آباد و شهرهای اطراف به بازدید جاذبه های گردشگری اختصاص می دهند.

وی افزود: آمار گردشگران جذب شده نجف آباد طی سال های اخیر به مرز ۵ هزار نفر در سال رسیده و در صورت توجه بیشتر به این پتانسیل، امکان افزایش چندین برابری آن نیز وجود خواهد داشت.

سبزی تیران و کرون

ابوترابی با اشاره به قرار گرفتن شهرستان تیران و کرون در مسیر جاده مواصلاتی مهم غرب استان بیان داشت:این شهرستان سرسبز با آب و هوایی معتدل در بهار و تابستان و دمایی رو به سردی در زمستان از قدیمی‌ترین شهرستانهای استان است که با توجه به نام باستانی‌اش، وجود امامزاده و اسناد موجود، برخی قدمت آن را مربوط به دوران امویان می دانند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.