ابوالفضل ابوترابی

کم کاری مجلس و دولت در حوزه دفاع مقدس

رادیو گفت و گو:ابوترابی اظهار داشت: متاسفانه در موضوع روایتگری و ثبت خاطرات دفاع مقدس که می تواند به زنده نگه داشتن یاد و خاطره ایثارگران و شهدا منجر شود، کار خوبی صورت نگرفته است.

ابوالفضل ابوترابی با اشاره به جنابت ها و کشتارهای وسیع صورت گرفته در دوران جنگ جهانی دوم بیان داشت: اروپایی ها با نوشتن کتاب ها و ساخت فیلم هایی این دوران سیاه را به یک اسطوره تبدیل کرده اند ولی ما در دفاع مقدس با تمامی ایثارگری و فداکاری جوانان مان نتواسته ایم حق مطلب را ادا کنیم.

عضو فراکسیون ایثارگران مجلس  خاطرنشان کرد: بنیاد شهید به عنوان متولی اصلی این حوزه نتوانسته این موضوع را زنده نگه دارد هر چند افرادی به صورت خودجوش و داوطلبانه  کتاب نوشته اند و یا به عنوان راوی در مناطق جنگی حضور یافته اند.

ابوترابی گفت: متاسفانه در مجلس شورای اسلامی نیز به مقوله ایثار و شهادت خیلی کم ورود شده  و در مجموع هم مجلس و هم دولت در بحث تامین بودجه و اعتبارات به خوبی کار نکرده اند.

وی با اشاره به اهمیت فرهنگ ایثار و شهادت در نجات کشور از شرایط بحرانی تاکید کرد: شهدایی که در حوزه مقاومت در سوریه و دیگر سرزمین ها با داعش جنگیدند و ایستادگی کردند در حقیقت امنیت را برای کشور ما به ارمغان آوردند.

ابوترابی در پایان مطلب اظهار کرد: باید واقعیت هشت سال جنگ تحمیلی ما به کتاب، داستان، انیمیشن و فیلم تبدیل شوند تا آیندگان بدانند جوانان ایرانی چه رشادت هایی از خود نشان دادند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.