ابوالفضل ابوترابی

تجمع هویتی مجلس

انصاف نیوز:روز پنجشنبه هفدهم اسفند تعدادی از زنان ایرانی که با مردان خارجی ازدواج کردند، بدلیل مشکلات ناشی از نداشتن تابعیت فرزندانشان با مشکلات هویتی و اجتماعی زیادی مواجه شده‌اند، در مقابل مجلس تجمع و شعار «تابعیت، شناسنامه حق فرزندان ماست» سر دادند و خواستار رسیدگی به مشکلاتشان شدند.

ابوالفضل ابوترابی با بیان این که با توجه به تعطیلی مجلس، این حضور تاثیری نداشت،  گفت: طرح اصلاح قانون تعیین تکلیف فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی ارائه شده و مشکلات مربوط به آن در کار گروه ویژه ای مرتفع شده است. در حال حاضر منتظر نهایی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس در این خصوص هستیم.

ابوترابی افزود: به نظر بنده افرادی که به گونه ای در این موضوع دخیل هستند بایستی با ملک شاهی رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس جلسه ای داشته باشند و به چنین تجمع هایی نیاز نخواهد بود.

ابوترابی در خصوص رد طرح توسط شورای نگهبان به دلیل بار مالی آن خاطر نشان کرد: اشکالات مورد اشاره در بررسی های دوباره مرتفع شده و منتظر کار بیشتر بر جزئیات آن در کمیسیون حقوقی هستیم. دولت نیز طی سال های اخیر متعهد شده بود که بار مالی اجرای آن را بر عهده می گیرد و همین موضوع بر تصمیم گیری اعضای کمیسیون موثر بوده است.

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.