اعلام وصول طرح «اعاده اموال نامشروع مسئولان»

خبرگزاری دانشجو:مقدمه طرح مجلس و استقبال مردم و مسئولین از این طرح که خیلی امیدوارکننده بود. این‌که در اجرا تا چه حد این طرح موفق شود مسئله دیگری است.

آیا یکی از مسائل مهم جمهوری اسلامی پس از ۴۰ سال بالاخره قرار است حل شود؟ گام‌های اخیر مجلس این‌طور نشان می‌دهد. در یک اقدام شجاعانه قرار است اموال مسئولین دستگاه‌های اجرایی، قضایی، مقننه، نظامی و خلاصه هر آنچه در کشور وجود دارد بررسی شود و اموال نامشروع به بیت‌المال برگردد.

طبق گفته ابوالفضل ابوترابی نماینده مردم نجف‌آباد، تیران و کرون طرح دوفوریتی «اعاده اموال نامشروع مسئولان» تا پایان سال اعلام وصول می‌شود و درباره آن تصمیم‌گیری‌های لازم انجام خواهد شد. ابوترابی گفته: «حتی اموال همسر و فرزندانشان که به‌واسطه رانت همسر و یا پدرشان به‌دست‌آمده بررسی و در صورت نامشروع و یا غیرمتعارف بودن مصادره می‌شود» بر اساس این طرح قرار است کمیته‌ای ۷ نفره اموال و دارایی تمام مسئولان دولتی و حکومتی از اول انقلاب تاکنون یعنی ۴۰ سال گذشته را بررسی کند و هرگونه اموالی که به شکل نامتعارف و نامشروع به مالکیت یک مسئول درآمده باشد، به نفع بیت‌المال ضبط و صرف ۲ کار یعنی رفع فقر و اشتغال‌زایی جوانان شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.