طرحی برای محدود کردن حقوق مدیران

خبرگزاری فارس: عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس گفت: با کلید خوردن طرحی که در دست تدوین داریم، منافع بسیاری در مجلس و دولت که خود مبادرت به تعیین حقوقشان می‌کنند، به خطر می‌افتد.

ابوالفضل ابوترابی با اشاره به اینکه هیچ کجای دنیا هیچ ارگان و فردی، خود تعیین نمی‌کند که چه میزان حقوق بگیرد و هیچ صنفی برای کالا و خدمات خود قیمت‌گذاری کند، خاطرنشان کرد: ما امروز در مجلس و دولت، خود درباره میزان حقوق‌مان تصمیم‌گیری می‌کنیم و قوانینی وضع می‌کنیم که خود در آن منفعت داریم.

ابوترابی در این‌باره گفت: در این طرح می‌خواهیم نهادی بالادستی همانند مجمع تشخیص مصلحت نظام مبادرت به تعیین میزان حقوق‌های دستگاه‌ها کند که خود در آن ذی‌نفع نباشد.

وی افزود: در کشورهای اروپایی هم پیش‌بینی «رگلاتوری» شده است که تنظیم کننده پرداخت حقوق هر دستگاه است و پارلمان اروپا تعیین کننده آن است.

نماینده مردم نجف‌آباد، تیران و کرون در مجلس شورای اسلامی گفت: در همه دنیا روی ۲ مقوله تعارض منافع و رگلاتوری بسیار حساسیت وجود دارد، از این رو بالاترین مرجعشان و با آرای بسیار بالا باید بر مقوله حقوق و منافع دستگاه‌ها صحه بگذارند.

وی تصریح کرد: ما در مجلس نمی‌توانیم در مقوله تعارض منافع به نتیجه برسیم چرا که منافع بسیاری از خود این نمایندگان دستخوش تغییر خواهد شد و به قول معروف «چاقو دسته خود را نمی‌برد» از این رو مجمع تشخیص مصلحت نظام باید به این موضوع ورود کند و ما در این طرح این پینشهاد را مطرح کردیم که این مجمع همه تصمیم‌گیری‌هایی که خود واضعان قانون در آن منفعت دارند، ممنوع کند.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی گفت: البته این محدود به حقوق نمایندگان مجلس و مدیران دولت نیست بلکه در آن پیش‌بینی شده است که هیچ صنفی نتواند برای خود قیمت‌گذاری کند که عمده فسادها از همین نقطه آغاز می‌شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.