عذرخواهی برای بی عدالتی/ خیانت نجومی ها

خبرگزاری بسیج: نماینده مردم در مجلس گفت: مشکلاتی که در کشور وجود دارد چون بی‎عدالتی به خاطر برخی از مسئولین اجرایی و همین‎طور قانون‎گذاری‎های ماست. لذا این معذرت‎خواهی را هم مجلسی‎ها و هم دولت باید داشته باشند.

ابوالفضل ابوترابی بیان داشت: طبق قانون اساسی چون مسئولیت‎های اجرایی با قوه مجریه است اگر ضعفی هم وجود دارد در این قوه است که نتوانسته از ظرفیت‏های درونی ملت استفاده کند و از آنجایی که معمولا مجلس‎ها نیز با دولت‎ها همراه بودند، ضعف را در مجلس هم باید ببینیم. به تعبیری دیگر مشکلاتی که در کشور وجود دارد چون بی‎عدالتی به خاطر برخی از مسئولین اجرایی و همین‎طور قانون‎گذاری‎های ماست لذا این معذرت‎خواهی را هم مجلسی‎ها و هم دولت باید داشته باشند.

نماینده مردم نجف‌آباد در ادامه مطرح کرد: بعد از انقلاب اقدامات بسیار خوب عمرانی انجام شده اما با وجود برخی از نفوذی‎های داخلی و خائنین داخلی که در بین بعضی از مسئولین وجود دارند، شاهد برخی از اختلاس‎ها، دریافت حقوق‎های نجومی یا دریافت املاک نجومی هستیم.

ابوترابی با ذکر موارد مختلفی از عدم تبعیت مسئولین از رهبری معظم انقلاب و عدم توجه به توصیه های ایشان عنوان کرد: هر زمانی که به حرف رهبری  توجه نکردیم ضربه سنگینی خوردیم. یک نمونه از آن در بحث اولویت‎گذاری در خصوص مشکلات است که طبق نظر مقام معظم رهبری یکی از اولویت‎ها بحث ریل است که همه اقشار مردم به ویژه مستضعفان بتوانند از آن استفاده کنند اما با وجود برخی نفوذی‎های داخلی به این تاکید رهبری توجه نشد و در مقابل بحث هواپیما که هزینه‎های بسیار سنگینی دارد مطرح شد و مورد پیگیری قرار گرفت.

وی خاطر نشان کرد: نمونه دیگر  نیز  تذکرات مقام معظم رهبری مبنی بر غیرقابل اعتماد بودن دشمن و عدم خوش بینی به آن است که متاسفانه به این هم توجهی نشد که بایستی در این راستا مسئولین پاسخگوی مردم باشند.

عضو کمیسیون شوراها و امور د اخلی  مجلس در پایان اظهار داشت: اگر از جانب بنده نیز به عنوان نماینده مجلس قصوری باشد شخصا طلب حلالیت و معذرت‎خواهی می‎کنم.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.