ابوالفضل ابوترابی

فرار به جلوی آمریکا با ادعای جدید

خبرگزاری خانه ملت:عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس معتقد است اقدامات عربستان سعودی در یمن خلاف حقوق بشر بوده و ادعای تأمین سلاح یمن ازسوی ایران فرار رو به جلو است.

 ابوالفضل ابوترابی با اشاره به ادعای نیکی هیلی مبنی بر نقض تحریم‌های تسلیحاتی شورشیان یمن از سوی ایران، گفت: در حال حاضر مردم مظلوم یمن خلاف تمام قوانین بین المللی با بمباران شدید مدارس و بیمارستان ها مواجه هستند که باعث شده ده ها هزار بیمارستان، مسجد، مدرسه و منازل این مردم بی گناه هدف قرار گرفته و به دنبال آن بیماری، فقر مطلق و قحطی در این کشور جاری شود.

نماینده مردم نجف آباد، تیران و کرون در مجلس  یادآور شد: در حال حاضر عربستان مانع ارسال هرگونه غذا و دارو به یمن است در حالی که سازمان ملل به راحتی می توانست آن را مدیریت کند حتی زمانی که قصد داشت عربستان را در این جنگ محکوم کند، این موضوع را با پولی که از سعودی ها دریافت کرد، منتفی دانست.

وی ادامه داد: اخیرا با مراوداتی که ترامپ با ولیعهد عربستان داشته ۵۰۰ میلیارد دلار از دلارهای نفتی عربستان را گرفته و در قبال آن در عرصه بین الملل از عربستان حمایت می کنند و در همین راستا ایران را متهم کرده و به جای پاسخگویی فرافکنی و فرار رو به جلو می کنند.

ابوترابی با تأکید بر اینکه سازمان ملل باید پاسخگوی نسل کشی در یمن باشد، خاطرنشان کرد: یمن کشور بزرگی است و موقعیت سوق الجیشی دارد لذا نمی توان گفت به خاطر وضعیت جنگی آن، قطعا سلاح ها را نیز از کشور دیگری مثل ایران تهیه کرده است بلکه آنها خود دانش ساخت موشک را دارند.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی در پایان اظهار داشت: از سوی دیگر حضور ایران در یمن به صورت مستشاری و معنوی همچون حضوری بوده است که در عراق، سوریه و میانمار داشته ایم که در همین راستا باید به محموله هایی از هلال احمر ایران برای ملت مظلوم یمن اشاره کنیم که به خاطر محاصره این کشور، عربستانی ها اجازه ورود این کالاهای درمانی و غذایی را به یمن نمی دهند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.