ابوالفضل ابوترابی

مدیریت ناامنی ها با حضور منطقه ای آمریکا

خانه ملت: ابوالفضل ابوترابی در خصوص اعلام وزارت دفاع ایالات متحده مبنی بر ادامه حضور نظامی در عراق گفت: آمریکا به هر کشوری که پا گذاشته، از آن خارج نشده بلکه باید آن را بزور بیرون کرد. تجربه انقلاب اسلامی به خوبی این موضوع را نشان می دهد.

نماینده مردم نجف آباد، تیران و کرون در مجلس شورای اسلامی افزود: عراق با داشتن ذخایر نفت و گاز فراوان و هم چنین نزدیکی به ایران می تواند پایگاه مناسبی برای آمریکایی ها باشد. مردم عراق همانطور که داعش را از کشورشان بیرون کردند، باید به حضور نظامی آمریکا در کشورشان نیز پایان بدهند.

وی ادامه داد: از زمان روی کار آمدن بوش پسر و حضور نظامی آمریکا در افغانستان و عراق، همواره منطقه با حوادث و کشتار های بی سابقه ای همراه است و الان هم آنها بعد از تربیت داعش در افغانستان، دوباره ماندن در منطقه را در سر می پرورانند.

این نماینده مجلس در دوره دهم خاطر نشان کرد: وظیفه داعش در منطقه ایجاد ناامنی و بی ثباتی و هم چنین جنگ نیابتی با جبهه مقاومت بود که حیله آنها به سنگ خورد و با لطف خدا و اتحاد میان نیروهای مقاومت، داعش در منطقه شکست سنگینی متحمل شد و تمام نقشه های آمریکا را نقش بر آب کرد.

وی اضافه کرد: آمریکا بعد از شکست، نقشه های دیگری همچون جدایی اقلیم کردستان از عراق و استعفای حریری در عربستان را کلید زد که این نقشه ها نیز با شکست مواجه شد.

ابوترابی تأکید کرد: حضور نظامی آمریکا در منطقه با هدف مدیریت ناامنی ها صورت می گیرد. امروز مشاهده می شود آمریکا بدنبال تغییر استراتژی و آوردن داعش به افغانستان است که با هدف فشار به ایران، روسیه و هم چنین چین صورت می گیرد.

وی بیان کرد: افغانستان موقعیت بسیار سوق الجیشی دارد و با وجود تربیت ۲۵ ساله نیروهای سلفی و تندرو در افغانستان و پاکستان توسط ایادی سعودی، خواهان بکار گیری از ظرفیت آنها برای پیاده کردن نقشه های پلیدشان می باشند.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: کشور های منطقه باید به هر صورت به حضور نظامی آمریکا در منطقه پایان دهند چرا که باید این نکته را در ذهن بخاطر داشته باشند که مقصد بعدی تروریست ها بطور حتم کشورشان خواهد بود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.