خودکشی با «پالرمو»

فارس: ابوالفضل ابوترابی:در صورت نپذیرفتن شرایط کنوانسیون پالرمو، ما را به شورای حکمیت خود برده و سازمان ملل ما را محکوم می کند. پس باید گفت ما با دست خودمان طناب دار به دور گردنمان آویخته ایم.

وی افزود: لایحه پارلرمو به گونه ای است که  اجازه می دهند ما سؤال های خود را مطرح کنیم اما این کنوانسیون زیر مجموعه کنوانسیون مادری است به نام کنوانسیون معاهدات وین، که در دهه ۱۹۶۰ تدوین شده که بر اساس آن هر کشوری که به کنوانسیون های بین المللی بپیوندد در صورتی حق شرط  آن مورد قبول است که اعضای قبلی مورد اعتراض قرار نگیرند.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس  تصریح کرد: ما در کنوانسیون پالرمو که نام اصلی اش «جرایم سازمان یافته فراملی» است با توجه به حضور کشورهایی مانند آمریکا، مورد اعتراض قرار خواهیم گرفت که در این صورت شرط ما باطل ولی حضورمان الزامی خواهد بود.

وی  عنوان کرد: در واقع ما با دست خودمان خود را از چاله به چاه می اندازیم. یعنی خودمان اجازه دادیم در چنین مواقعی ما را به شورای امنیت  فرستاده و محکوم کنند.

ابوترابی با اشاره به اینکه به لحاظ حقوقی هم قطعاً شورای نگهبان نباید با پیوستن ما به این کنوانسیون موافقت کند، ادامه داد: برخی  می گویند اگر مشکلی پیش آمد، از این کنوانسیون خارج می شویم که این موضوع عملا امکان پذیر نیست.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.