ابوالفضل ابوترابی

تبدیل ایران به ابرقدرت نظامی جهان

فارس: نماینده مردم در مجلس گفت: تبدیل شدن به یکی از ابرقدرت‌های نظامی جهان به‌خصوص در بحث موشکی در طول این ۳۹ سال یکی دیگر از دستاوردهای انقلاب اسلامی است که به گفته کارشناسان نظامی جهان، دشمن محال است بتواند بار دیگر همانند ۸ سال دفاع مقدس به این کشور حمله نظامی داشته باشد.

ابوالفضل ابوترابی در مراسم سی و نهمین سالگرد دهه فجر انقلاب اسلامی در گلزار شهدای این شهر گفت: دشمن پس از شکست در جنگ ۸ ساله مقابل ایران، فتنه عظیم داعش را در منطقه راه انداخت و درصدد آن بود تا طومار منطقه را با این فتنه در هم پیچد و ایران را ۲۵ سال در این فتنه درگیر کند.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: تدبیر رهبر معظم انقلاب و حضور نیروهای ایران در منطقه، باعث شد تا این فتنه در کمتر از ۷ سال به سنگ بخورد؛ یکی از دستاوردهای حضور نیروهای ایرانی در منطقه شکل‌گیری تشکل‌ها و نیروهای مردمی همچون حشدالشعبی، فاطمیون و زینبیون بود.

ابوترابی ادامه داد: نیروهای داعش حدود ۱۳۵ هزار نفر با کامل‌ترین امکانات و آموزش‌های نظامی در عراق و سوریه مستقر شدند که حدود ۶ هزار نفر از آنان فقط مسؤول عملیات‌های انتحاری بودند.

وی بیان داشت : اگر ما در برابر فتنه داعش ایستادیم و هزینه کردیم تنها به خاطر امنیت این کشور است تا بتوانیم نیروهایی که تا ۴۵ کیلومتری مرز ایران آمده بودند را به عقب برانیم و دشمنان بعد از این شکست در منطقه، با کوچ دادن داعش به افغانستان، مرزهای شرقی ایران را نشانه گرفتند.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس تصریح کرد: برای مقابله با مشکلات داخلی که عمدتاً اقتصادی است باید از تمام توان و نیروی خود که یکی از آن‌ها توان علمی این کشور و از دستاوردهای انقلاب است، استفاده کنیم.

وی در پایان مردمی بودن حکومت را از دیگر دستاوردهای انقلاب اسلامی برشمرد و اذعان داشت: حکومت مردمی یکی از مهم‌ترین و بزرگ‌ترین دستاوردهای این انقلاب است، به گونه‌ای که مردم تعیین‌کننده مسؤولان هستند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.