خشم آمریکایی از خرید روسی

خبرگزاری خانه ملت:ابوالفضل ابوترابی در خصوص پیشنهاد خرید سامانه دفاعی پیشرفته اس ۴۰۰ از روسیه توسط قطر گفت:هدف قطر از خرید سامانه های دفاعی اس ۴۰۰ ، نزدیک شدن به روسیه و هم چنین هشدار به ایالات متحده بدلیل جهت گیری های رئیس جمهور ایالات متحده و حمایت ضمنی از رژیم سعودی در مقابل  قطر در این زمان است.

نماینده مردم نجف آباد، تیران و کرون در مجلس شورای اسلامی افزود: قطر و رژیم سعودی از زمان های گذشته اختلافات عمیقی در سیاست های خویش در قبال یک دیگر داشتند ، اما در برخی برهه ها در کنار یک دیگر بوده اند؛بطور مثال می توان از حمایت آنها از گروهک های تروریستی نظیر داعش در سوریه و عراق نام برد.

این نماینده مجلس در دوره دهم ادامه داد: شکست های پی در پی سیاست های منطقه ای ریاض و هم چنین نابودی داعش در عراق و سوریه باعث شد قطر از مواضع قبلی خود عقب نشینی کرده و ریاض را تنها بگذارد؛ به همین دلیل است که باعث نارضایتی حکام سعودی و ایجاد اختلافات میان دو کشور شده است.

وی افزود: تنش هایی که میان دو کشور طی این ماه های اخیر رخ داده و هم چنین عدم حمایت واشنگتن از دوحه در مقابل ریاض، سران قطری را بفکر خرید تسلیحات مدرن و پیشرفته کرد و آنها روسیه را بعنوان بهترین گزینه برای خرید این گونه تسلیحات انتخاب کردند.

ابوترابی با قطعی دانستن واکنش های منفی واشنگتن و ریاض در این خصوص اضافه کرد: بطور قطع مقامات آمریکایی و حکام سعودی، از این اقدام قطر ناخشنود می شوند و علیه آن واکنش های منفی از خود نشان خواهند داد، چرا که قطر، روسیه را وارد بازار فروش تسلیحات در منطقه خاورمیانه خواهد کرد.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: ایران بعنوان کشور همسایه، خواهان کنار زدن اختلافات میان دو کشور و هم چنین برقراری روابط سازنده میان آنها می باشد؛ چراکه دامن زدن به تنش ها، تنها فروشندگان تسلیحات را به منفعت های بسیار خواهد رساند و عوائدی آنها جز نابودی و از بین رفتن کشورشان چیز دیگری نخواهد بود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.