ابوالفضل ابوترابی

دشمن به بهانه برجام ۴ سال ما را فریب داد

خبرگزاری خانه ملت: نماینده مردم نجف‌آباد،تیران و کرون در مجلس گفت: اگر دولت به صحبت‌ها گوش کرده بود امروز چنین وضعیتی در برجام نداشتیم، زندگی مردم در این مدت بدتر شده و دامنه رکود نیز بیشتر شده است، دشمن به بهانه برجام، ۴ سال ما را فریب داد و به واقع ۴ سال از ما فرصت‌سوزی شد.

ابوالفضل ابوترابی با اشاره به اجرای برجام در دومین سال پس از امضای آن اظهار کرد: طرف مقابل به هیچ‌کدام از تعهدات خود عمل نکرده است در متن برجام صراحتاً اعلام شده بود که تحریم‌های بانکی و تحریم‌های مربوط به هواپیماهای مسافربری برداشته شود و پول‌های بلوکه شده‌ای که باید به کشور باز می‌گشت، هیچ کدام از این موارد اتفاق نیفتاد.

وی با بیان اینکه بازگشت پول‌های بلوکه شده یکی از مطالبات رهبر معظم انقلاب در برجام بود، بیان کرد: دولت اگر همین یک شرط را هم انجام داده بود، بخش عمده‌ای از مشکلات برطرف شده بود، اما دولت به راهنمایی‌های رهبر معظم انقلاب توجهی نکرد و هر جا از رهنمودهای رهبری استفاده نکردیم، ضربه خوردیم.

وی با بیان اینکه پیش از برجام امیدهای واهی به ملت تزریق شد، مطرح کرد: حال پس از اجرای برجام، این امیدهای واهی که به ملت تزریق شد به ناامیدی مبدل شده است، اینکه همه چیز را به برجام گره زدند، اشتباه بود که برجام را روزنه‌ای می‌دانستند و حال این امیدها به ناامیدی تبدیل شده است.

عضو کمیسیون شوراهای مجلس ادامه داد: آقایان با غفلت بزرگ همچنان آمارهای غلطی مانند ایجاد یک میلیون شغل را مطرح می‌کنند، مردم هم این آمارها را ندیده و لمس نکرده‌اند، برخی آمارها را به رئیس‌جمهور می‌دهند و او نیز این آمارها را اعلام می‌کند، در حالی که چنین چیزهایی واقعیت ندارد.

وی با بیان اینکه رئیس‌جمهور باید به مسائلی چون صندوق بازنشستگی، صندوق فولاد و امور مالیاتی بپردازد، خاطرنشان کرد: رئیس‌جمهور به جای وقت‌گذاری روی مسائل اساسی روی برجام تمرکز کرد، امروز هم می‌توان با وحدت و تلاش مشکلات را برطرف کرد، چراکه وضعیت بدتر از دوران جنگ نیست، اما شرط مهم آن این است که پیرمردهایی که در این دولت کم تعداد هم نیستند و انگیزه و نوآوری برای کار ندارند جای خود را به جوانان بدهند.

ابوترابی افزود: مردم انتظار نداشتند وزرای جمهوری اسلامی دارایی‌های میلیاردی داشته باشند، وضعیت به نحوی شده است که از وزرا تا بخشداران همگی افراد مسن هستند و این کار باعث سرخوردگی جوانان متعهد و متخصص شده است و ناامیدی بین جوانان زیاد می‌شود.

وی با بیان اینکه تا زمانی که مرد بیکار و تحصیلکرده هست چه لزومی دارد که بانوان مشغول به کار شوند، بیان کرد: بیش از ۶۰ درصد استخدامی‌های سال قبل و امسال، بانوان هستند و این معضل بسیار بزرگی است و زمانی که پسر بیکار و تحصیل‌کرده داریم اولویت استخدام با آن‌هاست تا بتوانند تشکیل خانواده هم بدهند، اما به جای آن بانوان مشغول به کار می‌شوند و همان خانم هم حاضر به ازدواج با یک پسر بیکار نیست.

نماینده مردم نجف‌آباد،تیران و کرون در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه این کارهای رئیس‌جمهور مورد انتقاد است، تصریح کرد: رئیس‌جمهور ادعای نقدپذیری دارد و این اقدامات او نیز اشتباه است و باید ایرادات اقداماتش را به وی یادآور شویم.

وی با بیان اینکه برجام یک مخمصه حقوقی است، یادآوری کرد: هر کجا اجرای برجام قطع شود و نگاه خود را به داخل معطوف کنیم، می‌توانیم فرصت‌های بزرگی را ایجاد کنیم و سابقه چنین موفقیت‌هایی را داشته‌ایم، برجام هر کجا که قطع شود به نفع ماست، البته برجام نباید از جانب ایران نقض شود اما دشمن که تا به حال کارشکنی داشته است و در آینده نیز هرکجا برجام را متوقف کرد، ما نیز باید اجرای آن را متوقف کنیم.

ابوترابی در پایان گفت: موشک‌ها حیات و ممات جمهوری اسلامی هستند و مذاکره در خصوص مباحث نظامی به هیچ وجه صحیح نیست و در این دنیای امروز تنها بخش بازدارندگی جمهوری اسلامی، مباحث نظامی و موشکی است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.