رابطه داعش و تلگرام

اعتماد آنلاین:ابوترابی گفت:تلگرام به یک پیام رسان انحصاری تبدیل شده است. البته جالب است که بدانیمتلگرام بیشترین ظرفیت را برای تروریست های داعش هم فراهم کرده است و این موضوع نشان می دهد که پشت پرده یک رابطه‌ای میان داعش و مدیریت تلگرام وجود دارد. عمده ترین استفاده کنندگان تلگرام مربوط به ایران است. ما باید این انحصار را بشکنیم.

ابوالفضل ابوترابی ادامه داد: شبکه ملی اطلاعات داخلی باید ارتقا پیدا کنند و در حال حاضر نمی توانند مخاطب را به رضایت لازم برسانند. لذا باید از پیام رسان های داخلی و نخبگانی که در این عرصه فعالیت دارند، حمایت کنیم تا به تراز جهانی برسیم. پیام رسان های داخلی با استاندارد های جهانی فاصله دارند اما در حال نزدیک شدن به تراز جهانی هستند.

وی خاطر نشان کرد: باید محتوا را از فضای مجازی خارجی به فضای مجازی داخلی انتقال دهیم کانال هایی که در فضای مجازی داخلی وجود دارد باید محتوا داشته باشد و اگر این اتفاق نیفتد طبیعتا دچار مشکل می شویم.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس افزود:  ما هم مانند چین و روسیه و بسیاری از کشور های اروپایی فضای مجازی خارج از کشور را قطع کنیم. مگر اینکه تمام سرورها و امکاناتی که دارند به داخل کشور منتقل شود. این کاری است که روسیه اخیرا انجام داد و بعد از اینکه داعشی ها در بمب گذاری در روسیه از فضای مجازی استفاده کردند تلگرام را به صورت کلی قطع کرد. فیلمی که داعشی ها از مجلس گرفتند در فضای امن تلگرام فرستادند. لذا ما نیز همانند روسیه باید تلگرام را قطع کنیم.

این نماینده مجلس در پایان گفت:اسنودن صراحتا می گوید ما در ایران هیچ نقطه کوری نداشتیم چون می دانستیم بالاخره یکی از اعضای خانواده به تلگرام متصل است و به راحتی ما می توانستیم تلفن‌ها را شنود کنیم. لذا باید مانند کشورهای پیشرفته دنیا همچون چین و روسیه و اروپا یک شبکه ملی اطلاعات فضای مجازی داخلی قوی و قدرتمند و هم تراز استاندارد بین المللی در داخل کشور درست کنیم. البته کم کاری در این خصوص انجام شده و دولت حمایت نکرده است. چندین بار هم مقام معظم رهبری این تذکر را داده اند اما غفلت شده و باید جبران کنیم.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.