طرح پابند الکترونیک، راهی برای کاهش زندانیان

خبرگزاری خانه ملت:نماینده مردم نجف آباد در مجلس استفاده از پابند الکترونیکی را از راهکارهای موثر کاهش جمعیت زندانیان دانست و گفت: بهتر است این طرح تنها در مورد مجرمان درجه ۷ و ۸ که مدت حبس آنها تا شش ماه و همچنین درجه ۶ که مدت حبس آنها ۶ ماه تا دو سال است اجرایی شود.

ابوالفضل ابوترابی در رابطه با طرح حبس خانگی مجرمان یا محدوده معین با استفاده از ابزار پابند الکترونیکی که از سه سال گذشته در دستور کار قوه قضائیه قرار گرفته است، گفت: استفاده از روش های جایگزین حبس در دنیا مورد توجه قرار گرفته و موضوع جدیدی نیست و اغلب کشورهای دنیا به این موضوع می پردازند.

نماینده مردم نجف آباد، تیران و کرون درمجلس شورای اسلامی، استفاده از پابند الکترونیکی را یکی از راهکارهای موثر کاهش جمعیت زندانیان دانست و افزود: البته در این رابطه باید با احتیاط عمل کرد؛ در مورد اصل این موضوع بحثی وجود ندارد و امری پذیرفتنی است اما  در رابطه با میزان جرائم و مجازات آنها مشکلی وجود دارد.

وی ادامه داد: در واقع این طرح برای مجرمان درجه ۵ به بالا یعنی زندانیان دارای جرائم نه چندان سنگین قابل اجرا است در حالی که جرائم خشن و سنگین نیز شامل حال مجرمان درجه ۵ می شود.

وی افزود: یعنی در واقع این طرح باید در مورد جرائم غیرعمد مانند تصادفات و حوادث ناشی از کار اجرایی شود نه در مورد جرائم سنگین و خشن مانند سرقت و تظاهر و قدرت  نمایی با چاقو.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.