ابوالفضل ابوترابی

توسعه بیمه کشاورزی با استفاده از نظام فکری کشاورزان

شعار سال: ابوالفضل ابوترابی، نماینده مردم نجف‌آباد، تیران و کرون در مجلس شورای اسلامی گفت: به دلیل پرداخت نکردن غرامت‌ها بیمه محصولات کشاورزی تأثیری در توسعه این بخش ندارد و کسی هم از آن استقبال نمی‌کند. باید بانک اطلاعات کشاورزی و کشت و کار محصولات را راه بیندازیم. حالا که دولت بودجه لازم را ندارد، باید هزینه‌ها را کمتر کرده و از نظام فکری کشاورزان نیز استفاده کنیم.

ابوترابی ادامه داد: بانک اطلاعاتی باید تقویت شود و فقط محصولات مورد نیاز تولید شوند و از کشت محصولاتی که نیازی به آن‌ها نداریم، خودداری کنیم. مثلاً به جای دورریز سیبی که امسال داشتیم، می‌شد به مردم طرز تهیه سرکه سیب را آموزش داد که خواهان زیادی در دنیا دارد و درست کردن آن به‌راحتی امکان‌پذیر است؛ یا مثلاً امسال تولید هندوانه به‌قدری زیاد بود که آن را جلوی احشام ریختند.

وی برای ترغیب کشاورزان به بیمه‌کردن محصولات خود، گفت: باید یک بانک اعتباری داشته باشیم که نیاز زیادی به خرج‌کرد مالی نداشته باشد و در حال حاضر با بیمه محصولات کشاورزی فقط اعتماد کشاورزان را سلب می‌کنیم، چون حق بیمه پرداخت می‌کنند، ولی تعداد کمی از آن‌ها می‌توانند غرامت دریافت کنند و این‌گونه می‌شود که اعتمادشان سلب می‌شود. برای بهبود وضعیت صنعت بیمه بهتر است نه پولی دریافت شود و نه پولی داده شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.