ماموریت اسرائیلی برای سفر فرانسوی

خبرگزاری خانه ملت: ابوالفضل ابوترابی در خصوص تماس تلفنی نتانیاهو و ماکرون و  توصیه های نخست وزیر رژیم صهیونیستی به رئیس جمهور فرانسه  در خصوص مسائل دفاعی ایران گفت : همکاری های فرانسه و رژیم صهیونیستی بعد از روی کار آمدن ماکرون پیشرفت قابل ملاحظه ای داشته است، از همین رو احتمال دارد ماکرون در مذاکرات آتی خود در تهران درخواست مذاکره در خصوص مسائل دفاعی را مطرح کند.

نماینده مردم نجف آباد، تیران و کرون در مجلس شورای اسلامی افزود: خصومت فرانسه با ملت ایران را بعد از انقلاب اسلامی می توان بوضوح مشاهده کرد حتی در جنگ هشت ساله کمک های فراوانی را به صدام کردند و تسلیحات پیشرفته به رژیم بعث عراق می فروختند.

وی ادامه داد: همواره دولت فرانسه همسو با استکبار جهانی درصدد ضربه زدن به اقتدار جمهوری اسلامی است و هر رئیس جمهوری که روی کار آمده است، تغییری در سیاست خود در قبال ایران اعمال نکرده است.

این نماینده مجلس در دوره دهم تأکید کرد: بعد از اجرایی شدن توافق هسته ای، شرکت های فرانسوی برای تصاحب بازار ایران وارد عمل شده ولی متاسفانه گشایشی در فعالیت های اقتصادی کشور مشاهده نمی شود چرا که آمریکا از هر گونه فعالیت های آنها جلوگیری کرده و آنها را تهدید به تحریم می کند.

وی افزود: البته دولت فرانسه منافع زیادی را از ایجاد روابط سازنده با ایران بدست می آورد و بدون شک به دنبال بازار از دست رفته خود در ایران هستند؛ لذا نمی خواهند با ادعای واهی ایران را نسبت به خود بدبین کرده و دوباره جای خود را رقیبان بدهند.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس خاطر نشان کرد: جمهوری اسلامی بعد از توافق هسته ای و بد عهدی های صورت گرفته توسط آمریکا و اتحادیه اروپا در اجرای برجام، هیچ عذری را نمی پذیرد زیرا که تمامی مفاد برجام را اجرایی کرده و در صورت خطای طرف فرانسوی در مطرح کردن مذاکره پیرامون مسائل دفاعی ایران، جواب مناسبی برای آن درنظر گرفته است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.