طرحی سه لایه برای تحول بوروکراسی

نماینده مردم در مجلس گفت: در راستای حل بخش مهمی از مشکلات کشور که ریشه در بوروکراسی پیچیده ایران دارد، طرحی مهم در سه بخش تدوین شده که با تصویب و اجرای کامل آن می توان به بروز تحولاتی عظیم در ساختار اداری کشور امیدوار بود.

ابوالفضل ابوترابی از طرح جامع مدیریت شهر و روستا به عنوان لایه زیرین این برنامه نام برد و گفت: علاوه بر این مرحله که طی آن جایگاه شوراهای شهر و روستا به عنوان قوه چهارم کشور احیاء شده و اختیارات زیادی به منتخبان مردم در شواراها واگذار می شود، در لایه دوم طرح هم موضوع استقلال مالی استان ها پیش بینی شده است.»

ابوترابی با تشریح اهمیت تمرکز زدایی از تصمیمات اتخاذ شده برای استان های مختلف بیان داشت: در این طرح کشور دارای دو مجلس خواهد شد. مجلس شورای اسلامی امورات ملی و بین المللی را دنبال خواهد کرد و شورای عالی استان ها به عنوان پارلمان محلی کارهایی مانند تعریف منابع درآمدی، بودجه نویسی و نظارت بر حسن اجرای آن را در دستور کار قرار خواهد داد.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس از همکاری نزدیک با دانشگاه های معتبر کشور در طول مسیر مطالعات و تدوین این طرح سخن گفت و افزود: وضعیت کنونی به گونه ای است که نزدیک به ۹۰درصد بودجه کشور صرف هزینه های جاری می شود و چیزی برای اجرای طرح های عمرانی و فراهم کردن زیرساخت های مورد نیاز باقی نمی ماند.

ابوترابی در پایان بیان داشت: در سومین لایه این طرح نیز مجموعه ای از اقدامات شامل اصلاح قوانین موجود با عنوان «حکمرانی مطلوب» در نظر گرفته شده است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.