ضبط اموال غیرمتعارف مسئولان به نفع مستضعفان

صاحب نیوز:نماینده مردم نجف آباد و تیران و کرون در مجلس، گفت: طرح دوفوریتی در مجلس طراحی شده است که براساس آن کلیه مسئولانی که بعد از انقلاب سمتی داشته و خودشان و خانواده آن ها درآمدهای نامتعارف داشته اند، دارایی آن ها به نفع انقلاب و نهادهای پشتیبان مستضعفان مصادره شود.

ابوالفضل ابوترابی در رابطه با اعتراضات و اغتشاش های اخیر در کشور، اظهار کرد: در شروع قضایای اخیر بحث اعتراض های مردم منطبق با قانون اساسی بود که مردم به دنبال رساندن حرف خود به مسئولان در زمینه گرفتاری های صندوق های بازنشستگی، حقوق های عقب افتاده و بیکاری بودند.

وی با اشاره به اعتراضات مردمی در شهر مشهد در روز پنجشنبه هفته گذشته، خاطرنشان کرد: مردم معترض در این شهر در رابطه با حقوق خود در برخی از بانک ها و موسسات مالی و اعتباری مانند کاسپین، البرز، میزان و فرشتگان اعتراض داشتند.

اعتراض مردم در رابطه با موسسات مالی تاکنون بی جواب مانده است

ابوترابی با بیان اینکه مردم در این موسسسات پیش از این نیز چندین بار پیگیر حقوق خود بوده اند، گفت: بالاخره مردم در زمینه این موسسات حقی دارند و بارها از طریق، پیامک به نمایندگان، تجمعات، بیتوته در مقابل دولت، مجلس و قوه قضائیه داشتند که این اعتراضات جواب نداد.

مردم باید بتوانند براساس قانون اساسی اعتراض و حرف خود را بیان کنند

نماینده مردم نجف آباد و تیران و کرون، با بیان اینکه یک سری از این اعتراض ها، که در ابتدای وقایع به وجود آمد، اعتراضات به حقی است که ما باید مکانی را برای بیان آن ها برای مردم فراهم کنیم، خاطرنشان کرد: مردم باید بتوانند براساس قانون اساسی بدون حمل سلاح سرد، اعتراضات خود را در مکان های مشخص شده بیان کنند و حرف خود را بزنند و مسئولان نیز باید جوابگو باشند.

فضای مجازی با شکل موجود برای کشور بحران آفرین و تهدیدکننده است

وی با بیان اینکه این اعتراض ها، در ادامه با حضور برخی از افرادی که تحت تاثیر فضای مجازی قرار گرفتند تبدیل به اغتشاش و آشوب شد، اظهار کرد: وجود فضای مجازی به این شکل در کشور ما یک بحران و تهدید اساسی است و هیچ کجای دنیا فضای مجازی به این شکل بدون ساختار و به اصطلاح بی در و پیکر نیست.

ابوترابی با بیان اینکه این وضعیت نه در روسیه، نه در چین و نه در اروپا وجود ندارد، تصریح کرد: این طور نیست که فضای مجازی هر آن چه که بخواهد تبلیغ کند، هر آن چه که بخواهد شنود کند و هر آن چه که می خواهد جاسوسی کند و به راحتی سرویس های اطلاعاتی از آن ها استفاده کنند.

سواستفاده سازمان های اطلاعاتی دشمن از فضای مجازی در داخل کشور

نماینده مردم نجف آباد و تیران و کرون، با اشاره به صحبت های یکی از ماموران سابق سیا که امروز به روسیه فرار کرده است، عنوان کرد: این جاسوس سابق سیا در رابطه با فضای مجازی در ایران می گوید ما در ایر ان نقطه کور نداریم.

وی ادامه داد: این مسئول سابق سیا می گوید که همه ایرانی ها یا خود و یا یکی از اعضای خانواده آن ها یا بچه های آن ها دارای گوشی های هوشمندی بوده که به فضای مجازی متصل بوده و با از طریق این گوشی ها حتی اگر خاموش هم باشد، تمام فیلم ها، عکس ها و متون را دریافت می کنیم و همه شنودهای لازم را انجام می دهیم و لذا هیچ فضای کوری در ایران نداشتیم.

ابوترابی تاکید کرد: این صحبت ها نشان می دهد که فضای مجازی در کشور ما نیاز به مدیریت دارد و باید از تجربه سایر کشورها استفاده کنیم.

عضو کمیسیون شوراها و امورداخلی کشور، با یان اینکه امروز اگر چین با جمعیتی بالغ بر ۵/۱ میلیارد نفر شبکه ملی اطلاعات نداشت نمی توانست شبکه مجازی خود را مدیریت کند، خاطرنشان کرد: اگر شبکه های ملی اطلاعات در روسیه، چین و این کشورها وجود نداشت هر روز یک اغتشاش در این کشورها به وجود می آمد.

باید به سمت شبکه ملی اطلاعات حرکت کنیم

وی با بیان اینکه ما نیز باید به سمت شبکه ملی اطلاعات حرکت کنیم، خاطرنشان کرد: بارها مقام معظم رهبری این خواسته را از مسئولان داشته اند، اما متاسفانه گوش شنوایی در بین مسئولان وجود نداشته است و ما نیز این انتقاد را به رئیس جمهور داریم که چرا در این رابطه به صحبت های مقام معظم رهبری گوش نداده اند.

آموزش بمب گذاری در شبکه های مجازی

ابوترابی با بیان اینکه در اغتشاشات اخیر نیز بیشترین تاثیر را فضای مجازی علیه کشور ما داشت، گفت: اغتشاشات به ویژه از کشور عربستان مدیریت و برنامه ریزی می شد و کانال های موجود حتی نوع بمب گذاری را به مردم آموزش می دادند.

نماینده مردم نجف آباد در خانه ملت، با بیان اینکه دشمن در این زمینه برنامه ریزی زیادی کرده است، اظهار کرد: دشمنان خارجی و داخلی همه دست در دست هم دادند و یک سری افراد غافل نیز تحت تاثیر فضای مجازی قرار گرفتند و فریب این فضای را خوردند و در این اغتشاشات آن کاری که نباید، صورت گرفت.

باید جوابگوی خواسته های برحق مردم باشیم

وی با بیان اینکه این ها باید برای همه ما درس عبرت شود، تصریح کرد: ما باید جوابگوی خواسته های برحق مردم باشیم، مردم از بحث های اختلاس، بیکاری، حقوق  های نجومی خسته شدند و این خواسته های به حق مردم را از آن هایی که به دنبال اغتشاش و شورش هستند جدا کنیم.

ابوترابی با بیان اینکه ما باید درادامه فکری به حال فضای مجازی خود کنیم، اظهار کرد: شبکه ملی اطلاعات، باید هرچه سریع تر راه اندازی شود.

پیگیری طرح دوفوریتی ضبط اموال غیرمتعارف مسئولان به نفع بنیادهای حامی مستضعفان

نماینده مردم نجف آباد با بیان اینکه ما باید به شعارهای اول انقلاب برگردیم، تصریح کرد: یک طرح دوفوریتی در مجلس طراحی شده است که براساس آن کلیه مسئولانی که بعد از انقلاب سمتی داشتند، خودشان و خانواده آن ها درآمدهای نامتعارف داشتند، همه دارایی آن ها به نفع انقلاب و نهادهای پشتیبان مستضعفین مصادره شود.

وی با بیان اینکه این یک طرح انقلابی است، تصریح کرد: باید بتوانیم این اعتماد مردم را بار دیگر جلب کنیم؛ ما به عنوان طراحان این طرح اعلام آمادگی می کنیم که این بررسی ها در ابتدا از خود ما شروع شود.

ابوترابی با بیان اینکه اگر ما زندگی مقام معظم رهبری را بررسی کنیم، هیچ نقطه تاریکی در آن وجود ندارد، عنوان کرد: این طرحی است که باید به عنوان یک اقدام انقلابی به آن پرداخت و تاکنون براساس آخرین بروزرسانی هایی که به دست من رسیده است، ۲۰ امضا برای آن جمع شده است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.