برداشت غیر قانونی برای خرید هواپیما

خانه ملت:عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی گفت: ایران ایر ۳۳۰ میلیون دلار بر خلاف قانون از صندوق توسعه ملی برداشت کرد تا این هواپیماها را خریداری کند.

ابوالفضل ابوترابی در خصوص اعلام شرکت بوئینگ مبنی بر اینکه درباره توافقات با ایران، مطابق مجوز‌های دولت رفتار می‌کند، اظهار داشت: در این مسیر از ابتدا نیز مشخص بود که چه سرنوشتی پیدا خواهد کرد، در صورتی که بوئینگ از انجام معامله با ایران کنار بکشد با توجه به اینکه بخشی از ایرباس نیز متعلق به آمریکا است و این دو شرکت رقیب یکدیگر هستند قطعا ایرباس نیز کنار می‌کشد.

وی با بیان اینکه بارها و بارها این مسئله را تذکر دادیم زیرا قابل پیش بینی بود، افزود: متاسفانه خرید هواپیماها تبدیل به شوی شب انتخابات و ابزار کسب رای شد و به این صورت بیت المال هدر رفت. نه تنها برای خرید این هواپیماها فاینانس نشده بلکه به لحاظ قیمتی نیز از حالت عادی گران‌تر بوده است.

عضو کمیسیون شوراها و امورداخلی کشور در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه آمریکایی‌ها می‌خواهند فروش بوئینگ به ایران را تعلیق کنند و در نهایت به ممنوعیت فروش دائم بی‌انجامد، گفت: انتظار آمریکا این است که ایران از مسائل موشکی و حقوق بشر کوتاه بیاید تا هواپیماها را در اختیار ایران قرار دهد، در غیر اینصورت تعلیق فروش بوئینگ تبدیل به ممنوعیت فروش می‌شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.