تاکید رهبری بر تعریف جامع رجل سیاسی

خبرگزاری خانه ملت:عضو کمیسیون شوراها در مجلس گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی تأکید فراوانی بر روی تعریف رجل سیاسی دارند و به شورای محترم نگهبان دستور دادند که تا اسرع وقت تعریف جامعی از رجل سیاسی ارائه کنند.

ابوالفضل ابوترابی در خصوص موضوع تعریف رجل سیاسی در قانون انتخابات ریاست جمهوری گفت: تعریف این امر طبق قانون اساسی بر عهده شورای نگبان است زیرا قانون اساسی تفسیر را بر عهده شورای محترم نگهبان گذاشته است.

نماینده مردم نجف آباد، تیران و کرون در مجلس شورای اسلامی افزود: طبق اصل ۱۱۵ قانون اساسی رئیس جمهور باید از میان رجال مذهبی و سیاسی انتخاب شود بنابراین باید تعریفی دقیق در این زمینه صورت بپذیرد تا شائبه سیاسی کاری در آن کاهش پیدا کند.

وی افزود: رجل سیاسی باید حداقل بطور میانگین ۱۲ سال نماینده مجلس یا مقام هم سطح نمایندگی از جمله وزارت ومعاون ریاست جمهوری و از این قیبل  در کارنامه خود داشته باشد یعنی بتواند مجموعه ای را زیر نظر داشته باشد تا با امور آشنایی کامل داشته باشد.

این نماینده مجلس در دوره دهم افزود: با اصلاحاتی که در قانون احزاب در مجلس ایجاد شد می توان این اختیار را به احزاب داد تا بطور کامل و با شناخت کافی بر اساس تعریفی که شورای نگهبان از رجل سیاسی ارائه خواهد کرد، وارد انتخابات ریاست جمهوری شده و نفر مورد نظر خود را معرفی کنند.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: تعریف جامع از جانب شورای نگهبان می تواند مشکلات و حواشی که در زمان انتخابات ریاست جمهوری بوجود می آید را بطور کامل کنار بزند و شائبه های سیاسی که بوجود می آید را از بین ببرد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.