تبعیض تعطیلاتی

برنامه «صبح و گفت و گو» رادیو گفت و گو با موضوع تعطیلات و با حضور ابوالفضل ابوترابی عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی و مهندس ابراهیم جمیلی رئیس خانه اقتصاد ایران و عضو هیئت نمایندگان بازرگانی ایران به روی آنتن رفت.

ابوالفضل ابوترابی در آغاز با اشاره به بعضی از ادارات مانند اداره آموزش و پرورش و سازمان های برق و گاز تهران گفت: این سازمان ها و برخی دیگر از نهادها پنج شنبه و جمعه تعطیل است در حالی که بسیاری از ادارات شهرستانی پنج شنبه ها به سر کار می روند که این یک تبعیض در تعطیلات است.

تقریبا نیمی از مردم ایران که پنج شنبه ها تعطیل هستند، بیشترین تعطیلات دنیا را به خودشان اختصاص داده اند و نیمی از دستگاه ها و شهرستان ها که پنج شنبه ها سر کار می روند، کمترین تعطیلات دنیا را به خودشان اختصاص داده اند.

وی اشاره کرد: در واقع آنهایی که پنج شنبه ها سر کار می روند و می گویند کمترین تعطیلات دنیا را داریم، و هم آنهایی پنج شنبه ها سر کار نمی روند و می گویند بیشترین تعطیلات دنیا را داریم، هر دو درست می گویند.

مبنای کار تعطیلات وزارت خانه ها هستند
عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس با بیان اینکه مبنای کار تعطیلات وزارت خانه ها هستند، عنوان داشت: بخش خصوصی وقتی سرمایه گذاری کرده و پول بیمه پرداخت می کند باید نیازهای خودش را از حوزه ادارات تامین کند؛ بنابراین این حجم از تعطیلی فایده ندارد.

وی همچنین اظهار داشت: متاسفانه بهره وری در ایران بسیار پایین است و در این زمینه ادارت وضعیت بدتری دارند. این حجم از کارمند باعث توقف کار مردم می شوند. در ایران سه میلیون و ۳۰۰ هزار کارمند دولتی وجود دارد در حالیکه در ژاپن ۳۰۰ هزار کارمند وجود دارد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.