ابوالفضل ابوترابی

شائبه کمک به نورچشمی‌ها

خبرگزاری خانه ملت:عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس اعتقاد دارد پیش بینی اعتبار برای احزاب بدون شفافیت شیوه هزینه آن ، شائبه کمک به نورچشمی‌ها و پارتی بازی را قوت می بخشد.

ابوالفضل ابوترابی در خصوص درنظر گرفتن ردیفی با عنوان «راهبری و توانمند سازی احزاب، جمعیت‌ها، انجمن‌های سیاسی و تشکل‌های صنفی» در ذیل لایحه بودجه سال ۹۷ وزارت کشور، گفت: به نظر می رسد چنین اعتباری محقق نمی شود.

نماینده مردم نجف آباد،تیران و کرون در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بجای درنظر گرفتن اعتبار در بودجه کشور برای احزاب باید برای آنها جایگاه قانونی تعریف شود، اظهار کرد: به عبارتی می توان باید شرایط را طوری رقم بزنیم تا احزاب بتوانند به انتخابات وارد شوند و افراد مستقل این امکان را نداشته باشند؛ چنین موضوعی در کشورهای دنیا وجود دارد و افراد از طریق احزاب وارد عرصه انتخابات می شوند.

وی با اشاره به اینکه درنظر گرفتن اعتبار برای اولین بار در بودجه را مناسب ندانست و تصریح کرد: باید اذعان کرد که وقتی اعتباری در بودجه پیش بینی می شود اما بعدا مشخص نباشد چطور هزینه شده یا پارتی بازی صورت بگیرد و احزاب نورچشمی دریافتی داشته اند، رخداد خوبی تلقی نمی شود.

وی خاطرنشان کرد: بنابراین چنین بودجه ای هیچگاه به درستی محقق نمی شود و بیش از ۹۰ درصد اعتبار محقق شده هم صرف امور جاری مانند پرداخت حقوق و غیره می شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.