نبود قوانین مناسب در حوزه احزاب

خبرگزاری خانه ملت:ابوترابی گفت: متاسفانه قوانین مناسب و مشخصی در زمینه احزاب وجود ندارد و همین باعث شده است تشکیل احزاب بر اساس اصول نامشخصی بنا شود .
ابوالفضل ابوترابی گفت: احزاب در ایران به معنای واقعی شکل نگرفتند و همین عدم شکل گیری درست باعث شد نتوانند به رشد سیاسی مردم کمکی بکنند.
وی ادامه داد: از اول انقلاب تاکنون احزاب بر پایه اشخاص تشکیل شده است یعنی فرد در حزب مهم است و کار حزبی و گروهی هیچ جایگاهی ندارد و حتی همین علت باعث شده است کار حزب با مشکل مواجه شود و باعث عدم کارایی و حتی به تعطیلی حزب منجر شود.
وی با انتقاد از عملکرد ضعیف دولت ها در زمینه احزاب افزود: هیچ دولتی در جهت تصحیح رویه تشکیلات حزبی قدم مثبتی برنداشت و مشکل اساسی هم عدم توجه کافی دولت ها به تشکیل احزاب است که باید اصلاح شود.
عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: مجلس شورای اسلامی به عنوان قانونگذار در کشور باید تمامی موانع و مشکلات موجود در زمینه تشکیل احزاب را برطرف کند و قانون را به شکلی تصویب کند که رویه تشکیل احزاب از حالت کنونی در کشور به شکل بسیار خوشایند و موفقی تبدیل شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.