انقلاب درمانی با طرح تحول سلامت

ایسنا:عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه طرح تحول سلامت مشکلاتی دارد که برخی از آنها فراتر از اختیار وزارت بهداشت است، گفت: برای حل مشکلات طرح تحول سلامت باید شخص رئیس جمهور ورود پیدا کند.

ابوالفضل ابوترابی وزیربهداشت را از موفق ترین وزرا دانست و گفت: او روابط عمومی بالا و حضور عالمانه ای در  وزارت دارد. تمام متخصصان برجسته کشور موقعیت علمی او را پذیرفته  و به دلیل سطح بالای دانش و تخصص وزیر با او همراه شده اند.

وی با اشاره به برخورد فراجناحی وزیربهداشت گفت: خصوصیت فردی دکتر هاشمی چون پرکاری، برخورد عالمانه و فراجناحی وزیربهداشت موجب شده است تا ایشان در این زمینه سرآمد وزرا باشد. او تنها به بحث انسانی، اخلاق حرفه ای و توسعه کشور توجه دارد.

ابوترابی افزود:  در جلسه غیرعلنی با وزیر رفاه نمایندگان بر روی این موضوع تاکید داشتند که باید در حوزه درمان صندوق های بیمه ای تجمیع شوند و یک سازمان بیمه واحد داشته باشیم.

وی اجرای پرونده الکترونیک سلامت، نظام ارجاع و سطح بندی خدمات را از مهمترین موضوعات در مسیر ادامه طرح تحول عنوان کرد و گفت: رئیس جمهور باید برای اجرای این موارد که فراتر از اختیارات وزارت بهداشت است پای کار بیاید همچنین مجلس نیز در این زمینه به وزارت بهداشت و درمان کمک کند تا بزرگترین طرح اجتماعی دولت ادامه و این موضوع که بیمار فقط باید دغدغه درمان داشته باشند در کشور تحقق پیدا کند.

نماینده مردم نجف آباد، تیران و کرون در مجلس  اقدامات اجرا شده حوزه سلامت در سال های پس از انقلاب را «انقلابی در درمان» عنوان کرد و افزود: خوشبختانه اتفاقات خوبی در هر حوزه انتخابیه اینجانب در حوزه درمان افتاده است البته مشکلاتی وجود دارد اما مهم این است که مشکلات کلان حل شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.