شرط و شروط نمایندگان برای ایجاد ۸ منطقه آزاد جدید

خانه ملت:عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس از ایجاد ۸ منطقه آزاد تجاری – صنعتی خبرداد و گفت: البته ایجاد ۸ منطقه ذکر شده باید دارای چهار شرط پیوست امنیتی،مشخص بودن حدود و مساحت، تامین مسائل مالی و موضوع زیست محیطی باشد.

ابوالفضل ابوترابی در خصوص دستور کار جلسه کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس در روز دوشنبه ۲۹ آبان ماه ۹۶ گفت: ابتدا گزارش دو نفر از اعضای اعزامی کمیسیون  به مناطق زلزله زده غرب کشور استماع شد که بر این اساس مقرر شد دراین راستا گزارش بازدید به صورت مکتوب تدوین و ارائه شود.

وی با اشاره به اینکه بررسی پیوست اصلاحیه (۱) لایحه ایجاد هفت منطقه آزاد تجاری- صنعتی و دوازده منطقه ویژه اقتصادی نیز از دیگر دستور کارهای کمیسیون بود، اظهار کرد: با توجه به بررسی های صورت گرفته با رای نمایندگان ایجاد ۸ منطقه آزاد تجاری – صنعتی مصوب شد.

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: استماع گزارش هیأت اعزامی از کمیسیون به ستاد برگزاری مراسم اربعین حسینی نیز از دیگر موضوعاتی است که امروز مورد بررسی قرار گرفت.

ابوترابی خاطرنشان کرد: بر اساس گزارش قرائت شده، علاوه بر تاکید بر نقاط مثبت و البته ذکر وجود نقاط منفی، بحث لغو روادید بین کشورمان و عراق از جمله مهمترین موضوعاتی بود که مورد توجه قرار گرفت؛ بنابراین با نظر نمایندگان تاکید شد که با مذاکره بین دو کشور بتوانیم روادید را برای سال آینده لغو کنیم؛لذا مقرر شد که در دیدار وزیر کشور با نمایندگان نسبت به این مهم تاکید شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.