ابهامات عضویت اقلیت ها رفع شود

خبرگزاری خانه ملت: عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس، تاکید کرد: دولت در جریان ارایه لایحه جامع انتخابات به مجلس باید به موضوع نحوه عضویت اقلیت‌ها در شوراهای شهر و روستا برای رفع ابهامات موجود بپردازد.
ابوالفضل ابوترابی  در خصوص اصلاح قانون انتخابات، گفت: بخشی از این لایحه مربوط به اصلاح و تکمیل قانون انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا است که عضویت اقلیت‌ها در این نهاد یکی از موارد خواهد بود.
نماینده مردم نجف‌آباد، تیران و کرون در مجلس تصریح کرد: حضور اقلیت‌ها در شوراهای شهر و تعیین کرسی برای این افراد با توجه به تعداد آنها در شهرهای مختلف پیرامون این اصلاحات باید مورد بررسی قرار گیرد.
وی افزود: در حقیقت جمعیت اقلیت‌های مختلف باید مشخص و میزان جمعیتی آنها در مناطق کشور روشن گردد چراکه اقلیت‌ها به شکل متمرکز در شهر یا روستایی از کشور نیستند که بتوان به راحتی در مورد آنها تصمیم‌گیری کرد.
ابوترابی معتقد است: دولت باید در لایحه جامع انتخابات به این موضوع بپردازد اما تاکنون اظهارنظری در این زمینه به مجلس ارائه نشده، بنابراین تا زمان ارایه لایحه به مجلس باید منتظر ماند البته اینکه نمایندگان هم هنوز به اجماع مشخصی در مورد نحوه عضویت اقلیت‌ها در شوراها نرسیدند. عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی، گفت:کاندیدای انتخابات و عضویت اقلیت‌ها در مجلس بر مبنای اصول قانون اساسی مشخص است، اصلاح قانون در مورد تغییر حضور آنها در شوراها به لحاظ پیچیدگی‌های موجود بعد از ارایه لایحه دولت از سوی نمایندگان بررسی می‌شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.