ابوالفضل ابوترابی

حضور مسوولان در راهپیمایی اربعین جنبه تبلیغاتی نداشته باشد

ایسنا:عضو کمیسیون شورا ها و امور داخلی مجلس گفت: پیاده روی اربعین یک حرکت نمادین و بزرگ‌ترین مانور سیاسی شیعیان است. دراین مانور بزرگ علاوه بر شیعیان تمام ادیان الهی چه مسیحیان و چه سنی‌ها و حتی یهودیان نیز به صورت مسالمت‌آمیز با یکدیگر همراه می‌شوند.

ابوالفضل ابوترابی درباره راهپیمایی بزرگ اربعین و آثار آن بیان کرد: در این حرکت بزرگ بشری که در طول تاریخ بی‌نظیر است، همه ادیان با یکدیگر همراه می‌شوند که پیام آن حرکت جمعی دفاع از مظلومان و در عین برادری به صورت مسالمت‌آمیز در کنار هم زیستن است. این حرکت باشکوه نشان می‌دهد همه ادیان به منظور تحقق عدالت بایکدیگر متحد هستند.

وی گفت: این مانور سیاسی، یک جوشش درونی تمام ادیان و هم‌چنین تمام اقشار جامعه چه فقیر و چه غنی است که ایثار در آن موج می‌زند. ما مشاهده می‌کنیم کسی که تمام داراییش تنها یک گاو است، آن را برای غذا دادن به زائران امام حسین (ع) قربانی می‌کند. یا افرادی که یکسال تلاش می‌کنند تا مبلغی را  به منظور پذیرایی از زائران در ایام اربعین ، جمع آوری کنند. این یک حرکت بزرگ است که فقیر و غنی و پست و مقام نمی‌شناسد.

وی گفت: پیاده روی اربعین یک حرکت خودجوش مردمی است و اصالت مردمی آن باید حفظ شود و دولت نباید به آن ورود پیدا کند، البته این‌که از نظر مالی کمک کند خوب است لکن مردمی بودن این حرکت، شاه بیت اصلی این رویداد باشکوه است. مسئولین نیز مانند سایر مردم هستند و نباید حضورشان در راهپیمایی جنبه تبلیغاتی داشته باشد.

حضورشان در راهپیمایی جنبه تبلیغاتی داشته باشد در پایان گفت: این حرکت باشکوه مردمی نباید از نظر اقتصادی نیز با دولت‌ها و حکومت‌ها گره بخورد و باید از تمامی جنبه‌ها مردمی باشد. حتی این حرکت نباید با بنر ها و عکس‌ها رنگ و بویی رسمی بگیرد. ما  در  این راهپیمایی بنرهای بزرگ و عکس‌های متعددی از برخی افراد را مشاهده کردیم که از نظر من باید این حرکت بزرگ مردمی خالی از این مسائل باشد و از هر لحاظی مردمی بودن این راهپیمایی باید حفظ شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.