حضور در انتخابات ریاست جمهوری و مجلس باید از مسیر احزاب باشد

خبرگزاری خانه ملت:  ابوترابی در خصوص ارزیابی از قانون نحوه فعالیت احزاب و گروه‌های سیاسی، اظهار داشت: برای احزاب در قانون باید جایگاهی را تعیین کنیم و اگر این اتفاق رخ ندهد همانند شرایط فعلی، احزاب بی خاصیت می‌مانند.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور با بیان اینکه کارکرد احزاب در حد این است که در صورت پرداخت یارانه به احزاب می‌توانند یارانه را دریافت کنند و در حد بازی با الفاظ فعالیت داشته باشند، بیان کرد: برای رساندن احزاب به جایگاه واقعی خود و خاصیت داشتن، باید در قانون جایگاه خاصی تعیین کنیم به گونه ای که در بعضی بخش‌ها فقط احزاب اجازه ورود پیدا کنند، که از جمله آن‌ها انتخابات ریاست جمهوری و مجلس شورای اسلامی است.

وی در خصوص قانون نحوه فعالیت احزاب و گروه‌های سیاسی که در مجلس نهم تصویب شد باید به برخی نکات توجه داشت، افزود: بیش از ۲۲۰ حزب در کشور داریم که بیشتر آن‌ها محفلی و خانگی هستند، براساس قانون قبلی تاسیس حزب آنقدر سهل‌الوصول بود که به راحتی احزاب تشکیل می‌شدند و آن‌ها نیز کارهای هیاتی و پیش پا افتاده را انجام می‌دادند.

ابوترابی متذکر شد: بیش از ۲۲۰ حزب در کشور داریم ولی دریغ از یک حزب استخوان دار که رسانه یا روزنامه داشته باشد.باید حداکثر ۸ حزب دارای چهارچوب با وضعیت مالی مشخص و دارای رسانه داشته باشیم و باقی احزاب که دارای این شرایط نیستند را نیز منحل کنیم.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور با بیان اینکه در سایر کشورها احزاب محدودی وجود دارند ولی نقش آفرینی می‌کنند، گفت: احزاب در سایر کشورها وضعیت مالی، روزنامه و مرام نامه دارند و اعضای حزب حق عضویت خود را پرداخت می‌کنند و ما نیز باید به این سمت برویم.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.