کوتاهی مجلس و بنیاد شهید در پاسداشت دفاع مقدس

رادیو گفت و گو: عضو فراکسیون شاهد مجلس عنوان کرد : نسبت به عملکرد مجلس در حوزه نظارت و بنیاد شهید در حوزه پاسداشت شهدای دفاع مقدس و مدافعین حرم ، جانبازان و ایثارگران انتقاد اساسی وارد است.

ابوالفضل ابوترابی گفت: هشت سال دفاع مقدس جنگی بود که همه دنیا یک طرف و جمهوری اسلامی ایران در طرف دیگر قرار داشت که از لحاظ عقلی بیان آن با تخیل و رویا برابر است اما در کمال ناباوری به برگ زرین تبدیل شد و باعث افتخار ایران شد.

وی افزود : متاسفانه به دلایل مختلف نتوانستیم واقعیات جنگ را آنگونه که باید به نسل های جوان انتقال دهیم.در حالی که در کشورهای غربی علیرغم کشتارهای متعدد که جایی برای افتخار ندارد ، تعداد زیادی فیلم ساخته شده است و داستان های جذاب در خصوص کشتارهای جنگ های جهانی روی پرده سینما قرار گرفته است.

ابوترابی یادآور شد: هنوز نتوانسته ایم از مدافعین حرم که با رشادت های خود امنیت کل خاورمیانه را تامین کرده اند تجلیل کنیم و تصویر خوب و در شان آنها ارائه دهیم.

ابوترابی از عملکرد بنیاد شهید انتقاد کرد و این سازمان را ضعیف ، کم کار و بی توجه معرفی کرد و گفت : متاسفانه متولیان امر مانند بنیاد شهید که وظیفه پاسداشت شهدای دفاع مقدس و مدافع حرم ، جانبازان و ایثارگران را بر عهده دارند در این باره کوتاهی می کنند.بنابراین نمی توان از سازمان ها و وزارتخانه های غیر و کمتر مرتبط توقع زیادی داشت.

وی با بیان اینکه مجلس شورای اسلامی در نظارت و فعالیت در این حوزه کوتاهی کرده است ، تاکید کرد : متاسفانه در جنگ از هر قشری حضور داشتند و خوب ظاهر شدیم و اما در نگهداری از اثرات و بقایای آن کوتاهی کردیم در حالی که طبق فرمایش رهبری حفظ یاد شهدا کمتر از شهادت نیست.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.