ابوالفضل ابوترابی

بی توجهی دولت به احزاب منتقد

خبرگزاری خانه ملت:عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی گفت: شناسنامه دار کردن احزاب کمک بسیاری در جهت پیشرفت آنها است و ایجاد جایگاه برای آنها باعث مشخص شدن راهبرد و تامین کننده هزینه های آنها می شود.

در خصوص عملکرد احزاب در دولت یازدهم و ابتدای کار دولت دوازدهم گفت: در این دو دوره متاسفانه با توجه به رویکرد دولت و شخص رئیس جمهور در نسبت دادن القاب نامناسب به احزاب منتقد، می توان گفت دولت در این حوزه عملکرد غیر قابل قبولی داشته است.

نماینده مردم نجف آباد، تیران و کرون در مجلس شورای اسلامی افزود: متاسفانه در کشور مشکل قوانین در فعالیت احزاب وجود دارد و نبود قوانین مشخص در این زمینه به ادامه کار احزاب لطمه وارد کرده است.

وی ادامه داد: در زمینه فعالیت احزاب، مجلس باید قوانین مدونی تهیه و به تصویب برساند و احزاب را مکلف به استفاده از پتانسیل های مردمی و جلب اعتماد مردم در روند فعالیتشان بکنند و از ظرفیت خود در جهت توسعه رشد و بالندگی اجتماعی و سیاسی استفاده کنند.

این نماینده مجلس در دوره دهم خاطر نشان کرد: اگر ما برای فعالیت احزاب برنامه مشخصی را تهیه و تنظیم  و جایگاه حقوقی برای آنها تعریف کنیم، مطمئنا خللی در روند فعالیت آنها بوجود نخواهد آمد و رشد و پویایی بدنبال خواهد داشت.

وی با رد پرداخت یارانه توسط دولت  به احزاب افزود: با دادن یارانه وابستگی ایجاد می شود، رانت خواری ایجاد می شود و احزاب را به سمت و سوی جهت گیری های موافق با دولت ها قرار می دهد که بسیار مضر است.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: شناسنامه دار کردن احزاب کمک بسیار شایانی در پیشرفت آنها خواهد داشت و ایجاد جایگاه برای آنها باعث مشخص شدن راهبرد و تامین کننده هزینه های آنها خواهد شد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.