اجبار شهرداری ها به فروش شهرها

پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی استان ها:عضو کمیسیون شورها و امور داخلی کشور درباره دریافت سهم شهرداری از مالیات بر ارزش افزوده و عوارض فروش بنزین اظهارداشت: درحال حاضر بخش بزرگی از قوانین مربوط به درآمد پایدار شهرداری ها اجرا نمی شود.شهرداری ها به دلیل نداشتن درآمد پایدار ناچار به فروش شهر شده‌اند.

ابوالفضل ابوترابی گفت: دولت در حال حاضر بخش بسیار کمی از سهم مالیات بر ارزش افزوده شهرداری ها را آن هم با تاخیر پرداخت می کند. همچنین دولت معتقد به پرداخت ۱۰ درصد عوارض بنزین از نرخ لیتری چهارصد تومان است که البته همان را نیز نمی دهد.

وی اضافه کرد: نبود درآمدهای پایدار برای شهرداری ها باعث شده که این مجموعه ها خلاف طرح جامع و تفصیلی شهرها عمل کرده و کمیسیون ماده ۱۰۰ را به چشم یک منبع درآمد ببینند.

ابوترابی خاطر نشان کرد: متاسفانه درکوچه های چند متری ساختمان های ده ها طبقه ساخته شده و درتمامی شهرها این مشکل وجود دارد، باید برای حل این مشکلات مدیریت واحد شهری در شهر ایجاد و درآمد پایدار برای شهرداری ها شکل گیرد، هرچند که دولت در این مسیر هم سنگ اندازی کرده و حاضر نیست به رغم برخی ناتوانی ها دراداره کشور و جلوگیری از افزایش هزینه ها برخی امور را در دست شهرداری ها قرار دهد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.