زنان غربی در حسرت حق و حقوق زنان ایرانی هستند

نما:برخورداری زن مسلمان ایرانی از حقوق قانونی و شرعی مسلم خود در زندگی مشترک با همسر در قالب مطالبه مهریه، نفقه، نهله و اجرت المثل تمام کارهای خویش در منزل همسر، مایه حسرت و تعجب زنان و حقوقدانان کشورهای غربی است.

ابوالفضل ابوترابی در واکنش به باورهای نادرست عده ای مبنی بر اینکه زن در ایران منشا خدمات رایگان است، گفت: قوانین موجود در کشور بر خلاف کشورهای غربی چهارچوب تعریف شده ای از برخورداری زن از تمام حقوق مالی مسلم خود در رابطه با وظایف و تکالیفش در زندگی مشترک با همسر دارد.
وی با بیان اینکه در قانون کشور ما مهریه و نفقه حق مسلم زن و از تکالیف واجب مالی بر گردن مرد است عنوان نمود: در کدام کشور غربی چنین حق و حقوقی برای زن تعریف شده است؟اگر مردی کوتاهی در انجام وظیفه خود نماید مجازات برای وی در نظر گرفته شده و مرد مورد تعقیب قضایی و اجبار برای ادای دینش نسبت به حق زن قرار می گیرد در حالی که زن اگر هم در زندگی مشترک از مرد تمکین نکند هیچ وصف کیفری و مجازاتی برای زن در نظر گرفته نمی شود .

این نماینده مجلس با اذعان به اینکه زنان ایرانی براساس عواطف و مهر خویش به همسر و خانواده در جهت تشریک مساعی و همکاری با همسر در زندگی مشترک از حقوق خود به نفع داشتن زندگی توام با آرامش تا زمانی که کنار همسر و خانواده هستند چشم پوشی می کنند، بیان داشت: در بحث طلاق نیز زنان می توانند با دلائل مطروحه در سند نکاحیه حق طلاق را به دست گیرند،حتی با وکالت از شوهر شرط طلاق را نیز از آن خود نمایند.

ابوترابی گفت : اگر مردی واقعا ایرادی داشته باشد زن می تواند در حمایت صرف قانون طلاق خود را از مرد بگیرد، ضمن اینکه حق و حقوق مالی خویش را نیز می تواند تمام و کمال مطالبه نماید.
ابوترابی بابیان اینکه امروز اکثر طلاق ها از طرف زنان و به صورت کاملا احساسی صورت می گیرد و مردها با وجود برخورداری از حق طلاق بسیار کم از آن استفاده می کنند، افزود: واگذاری حق طلاق به زنان به لحاظ برخورداری از احساس و عاطفه ، به نفع شان نیست و باید گفت که این روال به گونه ای باید طراحی می شد که زن متناسب با روحیه لطیف خود در عین برخورداری از احساس و عاطفه از حقوق مسلم خود در زندگی نیز بهره مند باشد، چرا که نباید زندگی یک زن تنها براساس عواطف و احساساتش تحت الشعاع تصمیمات زودگذرش برای طلاق با اعطای حق طلاق صرفا به زن قرار گیرد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.