قطعنامه کنگره آمریکا ناقض روح برجام است

خبرگزاری خانه ملت:عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس اعتقاد دارد تصویب قطعنامه «قانون اجرایی برنامه موشکی بالستیک ایران و تحریم های بین المللی» در مجلس نمایندگان آمریکا طبق ماده ۲۹ برجام، روح این توافقنامه را نقض می کند.

ابوالفضل ابوترابی گفت: آمریکایی ها می خواهند از طریق اتخاذ سیاست های یکجانبه و اعمال تحریم به بهانه موضوعاتی مانند توان دفاعی و موشکی برجام  کشورمان را تحت فشار قرار دهند اما برجام را نقض نکنند در حالی که از مواد مربوط به روح برجام غافل شده اند.

نماینده مردم نجف آباد، تیران و کرون در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه رفع تحریم ها فلسفه شکل گیری توافقنامه ای به نام برجام است، اظهارکرد: باید اذعان کرد که تاکنون دستاوردی از برجام نصیب کشورمان نشده و اعمال تحریم جدید نیز به این مهم دامن می زند.

وی همچنین ادامه داد: در این بین نباید فراموش کرد که آمریکایی ها در این مدت نیز بسیاری از سرمایه گذاران و شرکت های خارجی را به بهانه های واهی از سرمایه گذاری در کشورمان ترسانده اند و همین امر نقض کننده برجام تلقی می شود.

وی تصریح کرد: باید یادآور شد که تحریم جدید آمریکا موسوم به “مادر تحریم‌ها” نیز طی چند روز آینده علیه کشورمان اجرایی خواهد شد و این مهم نیز نقض کننده برجام تلقی می شود.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: بر این اساس ضرورت دارد مسئولان کشورمان باید از انفعال خارج شده و اقدام متقابل علیه قوانین ضدایرانی ایالات متحده آمریکا انجام دهند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.